Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 20.04.2024 - 12:22


Mikrotik a debian

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
LaCosta
Post subject: RE: Mikrotik a debian  PostPosted: 19.02.2007 - 12:20 #46045
Ucen


Joined: Jún 24, 2003
Posts: 598
Location: /dev/null
Blbost ! omg ... co ma spolocne bash alebo winbox s kvalitou vykonu ? Ak clovek nechape OSI, veci okolo tohto a nechape princip, je uplne jedno v com to bude robit.
Kiwi: to je dost odvazne tvrdenie ... kazdy chape dolezitost inak, v MT v pripade poskodenia nainstalujes MT okamzite , import a fungujes. Osobne preferujem linux ako server, ale su urcite priority ktore nam nedovolia nasadit linux ako taky.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Mikrotik a debian  PostPosted: 19.02.2007 - 12:40 #46046
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

suhlas s LaCostom.. pokial vie clovek k comu sa chce dostat (nastavovacky) a vie ako to ma fungovat.. tak by nemalo robit problem to "na klikat" alebo editovat konfigurak rucne...

druha vec, je uz samotna technicka zrucnost, citanie konfigurakov a pod...

co sa tyka vytvorenie Virtualneho stroja, skorej by som sa bal o casove odozvy a samotne vytazenie stroja.. kedze nie je problem zahltit MT aj nejaky 5gigac...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Mikrotik a debian  PostPosted: 19.02.2007 - 12:47 #46047
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

"ale su urcite priority ktore nam nedovolia nasadit linux ako taky"

co tym myslis? ved ked mas jeden odladeny image linuxu na notebooku, tak za 5 minut mas image na CFke, nasadis, zo zalohy natiahnes konfigurak, hotovo
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: Mikrotik a debian  PostPosted: 19.02.2007 - 12:58 #46048
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
Dalšia vec je ako si všetci MK userovia upgradnu P2P filtre ked budu out...teraz všetci markuju priorizuju shapuju obmedzuju P2P a co ked prestne support od vyrobcu...prejst na dalsiu verziu , dalsia licencia atd...no neviem čo by som do toho šiel
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
LaCosta
Post subject: RE: Mikrotik a debian  PostPosted: 19.02.2007 - 13:12 #46049
Ucen


Joined: Jún 24, 2003
Posts: 598
Location: /dev/null
2kiwi, pravda ... Smile hodne zalezi co vsetko tam mas a ako rychlo prides na to co si nemal v zalohe. Ale dolezita vec je aka je cena tvojej straty ? Je pekne ze dokazes ovladat paradny router na linuxe, ale dokaze ta niekto v tom nahradit ? Ak kolega pouzije Winbox tak tam nema co pomaly pokazit Smile Tazko ho budem ucit "vi" len kvoli tomu aby to bolo male a simple. No mame asi ine priority a zrejme v tomto sa budu nase nazore rozchadzat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: Mikrotik a debian  PostPosted: 19.02.2007 - 13:17 #46050
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
zelmar wrote: ›Dalšia vec je ako si všetci MK userovia upgradnu P2P filtre ked budu out...teraz všetci markuju priorizuju shapuju obmedzuju P2P a co ked prestne support od vyrobcu...prejst na dalsiu verziu , dalsia licencia atd...no neviem čo by som do toho šiel


Tak zrovna v tomto problem nevidim.... aka podpora by mala prestat ? na oznacovanie paketov? videl som konfiguraciu pre P2P siet aku nespravi hocikto a bolo to jednoduche riesenie a funguje mu to.....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
icerowicz
Post subject: RE: Mikrotik a debian  PostPosted: 19.02.2007 - 13:40 #46054
Ucen


Joined: Apr 12, 2006
Posts: 930
Location: Vranov nad Topľou
blbost. Skompilovat jadro je malino, ocividne s tym nemas velke skusenosti. Rozbehat htb je tiez otaazkou sekund. A co sa tyka htb skriptu, tak na nete mas milion examplov. Ked som to prvy krat videl, tak som za 20 minut vyprodukoval shaping pre 20 ludi. Na nete su krasne priklady aj s poznamkami, ze co je co. Naozaj, nie je co riesit. Taky router musi byt s instalaciou hotovy do 2-3 hodin.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)