Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.03.2024 - 09:01


Markovanie paketov na jednom wlan interface

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
alwarez
Post subject: RE: Markovanie paketov na jednom wlan interface  PostPosted: 07.02.2007 - 19:12 #45487
Basic


Joined: Máj 22, 2005
Posts: 477
Location: Michalovce
omg napis do prehliadaca google.com a do okienka iptables mark a ked si otvoris hned prve co ti najde sa dozvies tajomstva markovania. tazke nie?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
LaCosta
Post subject: RE: Markovanie paketov na jednom wlan interface  PostPosted: 07.02.2007 - 22:14 #45498
Ucen


Joined: Jún 24, 2003
Posts: 598
Location: /dev/null
subnety ako bolo spomenute a potom si robit s tym co potrebujeme, kto videl nase dema urcite pochopil ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kongo
Post subject: RE: Markovanie paketov na jednom wlan interface  PostPosted: 07.02.2007 - 22:56 #45507
Basic


Joined: Jún 02, 2003
Posts: 167

LaCosta wrote: ›subnety ako bolo spomenute a potom si robit s tym co potrebujeme, kto videl nase dema urcite pochopil ...

rad by som si to pozrel ak by bolo mozne
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
stab_
Post subject: RE: Markovanie paketov na jednom wlan interface  PostPosted: 07.02.2007 - 23:57 #45510
Guru


Joined: Dec 22, 2003
Posts: 1101
Location: Košice
na rth to ide cez vlany (kazdy port na switchi jedena vlana)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kongo
Post subject: RE: Markovanie paketov na jednom wlan interface  PostPosted: 08.02.2007 - 00:06 #45511
Basic


Joined: Jún 02, 2003
Posts: 167

u vlan to ide tusim, uz som to niekedy skusal.
ale stale vidim problem u wlan a chcem sa vyhnut rozdelovaniu userov do roznych subnetov
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Markovanie paketov na jednom wlan interface  PostPosted: 08.02.2007 - 00:25 #45512
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
kongo wrote: ›u vlan to ide tusim, uz som to niekedy skusal.
ale stale vidim problem u wlan a chcem sa vyhnut rozdelovaniu userov do roznych subnetov

Aky problem mas s rozdelenim do subnetov ?
Naroutujes tam subnet 255.255.255.0
a userov das 255.255.255.252
a hotovo..
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
stab_
Post subject: RE: Markovanie paketov na jednom wlan interface  PostPosted: 08.02.2007 - 00:29 #45513
Guru


Joined: Dec 22, 2003
Posts: 1101
Location: Košice
ono by to slo aj s /31 sietou Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: Markovanie paketov na jednom wlan interface  PostPosted: 08.02.2007 - 00:45 #45514
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
Aj broadcast sa dá celkom pekne zneužiť na učely použitelné....
Laughing
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
LaCosta
Post subject: hmm  PostPosted: 08.02.2007 - 10:16 #45528
Ucen


Joined: Jún 24, 2003
Posts: 598
Location: /dev/null
kongo wrote: ›
LaCosta wrote: ›subnety ako bolo spomenute a potom si robit s tym co potrebujeme, kto videl nase dema urcite pochopil ...

rad by som si to pozrel ak by bolo mozne


Hmm neviem, nakolko niektore veci sa presunuli zas na AP ... v kvazi poslednom stadiu este ked to bolo na routeri to videl tusim iba Aman, skrebon uz ani dema nedava, vsetko sa riesilo na routeros.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: hmm  PostPosted: 08.02.2007 - 13:01 #45532
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

LaCosta wrote: ›
Hmm neviem, nakolko niektore veci sa presunuli zas na AP ... v kvazi poslednom stadiu este ked to bolo na routeri to videl tusim iba Aman, skrebon uz ani dema nedava, vsetko sa riesilo na routeros.


tak tak... ja som to videl. bolo to pekne spracovane. vsetko malo svoju hlavu a patu. videl som uz pomerne dost demo uctov, ale tento bol jeden z najkrajsich Smile
isteho casu som videl aj demo skrebona (iny chlapik... - klobuk dole pred nim) ale to bolo za cias ked som mal doma MK asi len necely mesiac, takze moc mi to v tedy nedalo. Ale bolo to inak fajn spravene - presne na styl toho co ma LaCosta.

Inak LaCosta, na teba mam otazku: Pokial viem, tak mas ako hlavny router MK na nejakej vykonnejsej masine a ako AP pouzivas RB532+CM9 karty.
Ako riesis shaping? Myslim co pouzivas na tych RB532? SQ alebo QT? Myslim ze na hlavnom servery je to jednoznacne QT... Pouzivas burst (dsl.limit) len na hlavnom servery alebo len na RB532?

Ak to nie je tajomstvo, tak to skus popisat podrobnejsie... pripadne ak to nechces pisat sem, tak by si mi mohol poradit cez PM.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
LaCosta
Post subject: RE: Markovanie paketov na jednom wlan interface  PostPosted: 08.02.2007 - 20:58 #45547
Ucen


Joined: Jún 24, 2003
Posts: 598
Location: /dev/null
Pre upresnenie skrebon je kolega, patri nam siet a este jednomu kolegovy, ja som cez Linux serveri a monitoring. V podstate wrapy .. zatial stacia. Na AP sa presuva len lokal traffic (shaping). Central nam robi shaping co sa tyka internetu. Ak je vykon preco cast nepreniest inam .. ulavy sa routeru. Inak nemal by ist nad 50% zacina jemne zvysovanie pingov Smile. Inak ja uz pomaly stracam prehlad co skrebon robi a on zas co stvaram ja na serveroch Smile Ale musim povedat ze s MT idu nevidane divy ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)