Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 19.04.2024 - 18:59


viazanost mac - IP nie staticke routy

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
goose
Post subject: viazanost mac - IP nie staticke routy  PostPosted: 14.03.2006 - 17:57 #32094
Ucen


Joined: Nov 04, 2003
Posts: 544

zdravim .

som uplny zaciatocnik v mikrotiku.

cez winbox som co to nastavil a net mi bezi super..
mam ale velke plany Smile , ako ho zabezpecit..

nemozem tam najst viazanost IP/mac . v manuale su spomenute len staticke routy. a to prave nechcem. chcem mat prehlad ,ktory box zije a ktory nie.. cez arp monitoring.

viem ,ze iptables to umoznuje,,a je to spomenute aj tu na fore,,ale nie v pripade miktotiku. ako to nahodim priamo tam ?

dik za akekolvek info.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
heroinin
Post subject: viazanost mac - IP nie staticke routy  PostPosted: 14.03.2006 - 18:20 #32097
Basic


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 52

goose wrote: ›zdravim .

som uplny zaciatocnik v mikrotiku.

cez winbox som co to nastavil a net mi bezi super..
mam ale velke plany Smile , ako ho zabezpecit..

nemozem tam najst viazanost IP/mac . v manuale su spomenute len staticke routy. a to prave nechcem. chcem mat prehlad ,ktory box zije a ktory nie.. cez arp monitoring.

viem ,ze iptables to umoznuje,,a je to spomenute aj tu na fore,,ale nie v pripade miktotiku. ako to nahodim priamo tam ?

dik za akekolvek info.


pravidlo vo firewall / filter rules
;;; (kontrola mac+ip)
chain=forward src-address=10.10.1.2 src-mac-address=00:00:00:00:00:00
action=accept
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
100rm
Post subject: RE: viazanost mac - IP nie staticke routy  PostPosted: 25.06.2006 - 13:39 #37053
Basic


Joined: Jún 25, 2006
Posts: 8

no ano presne tak by som to robil aj ja ale ja tam mam este navyse logovanie. a hlavne nezabudni ak chces aby ti to fungovalo tak vsetky accept musia byt nad log, no a aby to malo zmysel tak aj drop. Nezabudaj na poradie.

add chain=forward src-address=192.168.100.18 src-mac-address=00:E0:4C:39:0D:7C \
action=accept comment="xxxx" disabled=no
add chain=forward src-address=192.168.100.20 src-mac-address=00:4F:62:04:AD:0C \
action=accept comment="yyyy" disabled=no
add chain=forward src-address=192.168.100.5 src-mac-address=00:4F:62:04:AD:0C \
action=accept comment="zzzz" disabled=no
add chain=forward src-address=192.168.100.0/24 action=log log-prefix="" \
comment="Logovanie nekorektnych vstupov" disabled=no
add chain=forward src-address=192.168.100.0/24 action=drop comment="Obmedzenie \
lokálnej siete pre konkrétnu IP a Mac adresu" disabled=no
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: viazanost mac - IP nie staticke routy  PostPosted: 25.06.2006 - 14:15 #37054
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
100rm: nezavisi to len tak nahodou od toho co chces logovat ? lebo ak chces logovat aj spojenia ktore su v accept, tak ked bude log az podtym tak sa k tomu pravidlu packety pravdepodobne nedostanu...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
100rm
Post subject: RE: viazanost mac - IP nie staticke routy  PostPosted: 25.06.2006 - 16:50 #37055
Basic


Joined: Jún 25, 2006
Posts: 8

Ehe mas recht. Pre mna je podstatne vediet kto si meni ip adresu s cielom lepsieho connectu, pripadne typka co tam nema co robit. Na to je to uplne super. Mam to odskusane tak viem co pisem. Ale kazdy podla svojho GHOOSTA
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)