Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 16:58


Mrznutie StarOS - Firewall??????

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
Mich(at)l
Post subject: Mrznutie StarOS - Firewall??????  PostPosted: 23.04.2006 - 21:02 #34310
Basic


Joined: Júl 24, 2004
Posts: 240

pouzivam StarOS ako firewall teda aj shaping a pod. Linku mam DSL, kedzee zatial nic lepsie sem nedotiahnem, no a tu zacina problem ked vypnem firewall na modeme tak po par dnoch mi StarOS zacne mrznut.
Domnievam sa ze je to sposobene utokmy, lebo ked mam na modeme zapnuty firewall tak v logoch su syn floody,dos... aaa podobna haved.
ako prava otazka by bola asi preco nenechat firewall na modeme zapnuty, odpoved je jednoducha(ked je zapnuty) mrzne ICQ, server nachadzajuci sa za starOS nedokaze komunikovat zo svetom aaa to ani prostrednictvom mailov(nastavaju problemy s DNS a vela ineho), preco tam nepridam nejake pravidal na spristupnenie len nejakych portov...-nefunkcne!!!

Aaa preto by som vas chcel poprosit o nejake rady ako nastavit firewall na StarOS(aby som moc neobmedzoval ludi v sieti ale aby to fungovalo), resp. ak viete preco ine to mrzne?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
5gigac
Post subject: RE: Mrznutie StarOS - Firewall??????  PostPosted: 24.04.2006 - 23:58 #34350
Basic


Joined: Jún 29, 2005
Posts: 173
Location: Michalovce
no nakonfigurovat spravne firewall je zakladom spolahlivej a bezpecnej siete, tazke si vygoogli configuraciu iptables a zacni to studovat, lebo ako citam potrebujes to ako sol ... skus napr tuto linku ... http://deja-vix.sk/sysadmin/firewall.html#netfilter
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Mich(at)l
Post subject: RE: Mrznutie StarOS - Firewall??????  PostPosted: 08.05.2006 - 17:14 #34796
Basic


Joined: Júl 24, 2004
Posts: 240

5gigac wrote: ›no nakonfigurovat spravne firewall je zakladom spolahlivej a bezpecnej siete, tazke si vygoogli configuraciu iptables a zacni to studovat, lebo ako citam potrebujes to ako sol ... skus napr tuto linku ... http://deja-vix.sk/sysadmin/firewall.html#netfilter


jaj moj prirucku od deja-vixa mam nastudovanu 100rokov aaa zjavne si nepochopil o co mi ide... Rolling Eyes

ale aj tak dakujem za snahu pomoct...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)