Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 10:46


Databaza SSID na Slovensku :)

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
maco
Post subject: Databaza SSID na Slovensku :)  PostPosted: 02.03.2005 - 21:51 #16810
Basic


Joined: Feb 07, 2003
Posts: 136

Tak pre tu srandu ked uz pre nic ine:

Zatial su k dispozicii podla mojich udajov dve velke databazy:

http://mw.pieskovisko.sk - podla informacii SIckova databaza - parsovana z logov Netstumbleru

http://www.maco.sk/wireless/scan/ - databaza parsovana z logov Kismetu - tu davam dokopy ja - zatial je v alfa stadiu Smile

K obom by mali velmi skoro pribudnut GPS suradnice, filtrovanie a nejake dalsie ficurky. Zakladny rozdiel medzi oboma je zatial ten, ze SIckova databaza je sortovana podla miesta nascanovania, moja databaza (macova) je sortnuta podla SSID a NIE SU tam duplicitne zaznamy SSID. U sicka zatial su.

Papa zatial.

Maco
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
maco
Post subject: Databaza SSID na Slovensku :)  PostPosted: 06.03.2005 - 22:57 #17100
Basic


Joined: Feb 07, 2003
Posts: 136

Ok, moja databazka na http://www.maco.sk/wireless/scan/ obsahuje uz vyse 1100 unikatnych SSID a mame tu prve prirastky vysielajuce na 14 kanaly:

Haluzaci (BSSIDs of stations on the 14th channel): 00:0C:41:18:84:67, 00:0C:41:18:62:55

nemam k nim SSID, len BSSID, ani ziadne ine identifikacne udaje. Boli nascanovane na Slavine v Bratislave.

Kto vie nech odpovie Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Radoko77
Post subject: RE: Databaza SSID na Slovensku :)  PostPosted: 08.03.2005 - 09:51 #17164
Basic


Joined: Feb 28, 2005
Posts: 399
Location: Michalovce
ste blaaaazi Smile he
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
maco
Post subject: Databaza SSID na Slovensku :)  PostPosted: 13.03.2005 - 16:33 #17436
Basic


Joined: Feb 07, 2003
Posts: 136

A je tu prva mapicka z Bratislavy (z mojho domu do DK Ruzinov)

Enjoy na strankach

http://www.maco.sk/wireless/scan/gps/sl ... mar-13.png

 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Databaza SSID na Slovensku :)  PostPosted: 13.03.2005 - 17:46 #17439
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
maco hoci sa snazim neviem absolutne pochpit aky ma toto cele vobec zmysel
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
maco
Post subject: Databaza SSID na Slovensku :)  PostPosted: 13.03.2005 - 21:59 #17455
Basic


Joined: Feb 07, 2003
Posts: 136

fleg, ver tomu, ze ani ja Smile

je to proste mapovanie sieti, je to projekt vytvorenia mapy zieti, kto kolko vyzaruje, kto kolko blbne Smile nechladaj za tym ziadnu 'magic' Smile

kukni ako to pekne vyzera:



som uplne nadseny tym chaosom ktory z toho vznika - bude z toho nadherny plagat po este par dnoch scanu

potom si ho vylepim doma na stenu a kazdy sa ma bude pytat ze co to je a ja sa z toho este niekolko tyzdnov budem tesit ako je to nadherne farebne a mile Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
maco
Post subject: Databaza SSID na Slovensku :)  PostPosted: 16.03.2005 - 00:55 #17617
Basic


Joined: Feb 07, 2003
Posts: 136

Rad by som predstavil Bratislavu a jej 1700 wireless zariadeni ktore vysielaju v ramci 802.11b pasma na 14 kanaloch:

 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
paulie
Post subject: RE: Databaza SSID na Slovensku :)  PostPosted: 09.04.2005 - 21:42 #18601
Basic


Joined: Jan 31, 2003
Posts: 418

maco: jeden maly problem:

- ides autom po ceste a scanujes pasmo,
- netstumbler najde AP, z GPS si zisti koordinaty, zaznamena do zoznamu
- ty to zanesies do mapy, a zistis ze vsetky AP sa nachadzaju na ceste (+- par metrov)

riesenie:

- ked najdes AP ktore ta zaujima, jazdit dookola v tej oblasti, aby si ziskal co najviac koordinatov a z nich by sa teoreticky
dalo interpolovat kde priblizne sa AP nachadza. Zda sa mi ze kismet nieco take dokaze, ale netusim ake presne to je.

kapitola sama o sebe su smerove spoje, ten ked chytis tak moze byt aj 5 km daleko,
takze nikdy nevies bez zamerania smerovkou z 2 miest a rysovania priesecnikov kde by si obe stanice mal hladat
kde sa nachadza, jedine ze by si pri jazde trafil smer a na mape by si mal "snuru" bodov vyskytov daneho zariadenia Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: Databaza SSID na Slovensku :)  PostPosted: 09.04.2005 - 23:22 #18606
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Kokos bomba MACO ... fakt super ... toto by sa zislo aj unas je to pekne fakt chvalim ta parada Smile bez ohladu na presnost zozbieranych dat je to super Smile pridi aj knam Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
popo
Post subject: RE: Databaza SSID na Slovensku :)  PostPosted: 10.04.2005 - 10:40 #18611
Ucen


Joined: Aug 20, 2003
Posts: 598
Location: Zvolen
no jo to nezameria a interpolacia co ja viem
AP sa oznacuju rucne a podla sily signalu sa robia mapy pokrytia a vobec nie kruznice ako to je na mape
to tak okrajovo.
inak dako zacat treba Very Happy
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
paulie
Post subject: RE: Databaza SSID na Slovensku :)  PostPosted: 10.04.2005 - 12:43 #18614
Basic


Joined: Jan 31, 2003
Posts: 418

pokusam sa zbuchat soft co by importoval subory z netstumblera a zakreslil ich na mapu, ale casu nieto, takze to ide pomaly... Sad

sprosty netstumbler nezapise do exportovaneho textoveho suboru GPS data, len do sumarneho vypisu, kde je k AP len 1 GPS pozicia...
takze si musim zbuchat parser na NS subory

neviete ci neexistuje nejaka utilita ktora dokaze skonvertovat NS do textoveho formatu ?
jednu som skusal (NS1 File Recovery Program) ale nejak mi mrzne...

zatial ten moj soft robi asi toto (hadam mi admin odpusti linkovanie malickeho obrazku):



Obrazok v normalnej velkosti:
http://www.angelfire.com/wi3/paulie/files/wifi_output.jpg

na obrazkoch (Nitra) sa da krasne vidiet po ktorych uliciach sme pri scanovani jazdili...

niekedy v buducnosti snad bude mozne vybrat si nejaky AP a nacrtnut mapu priblizneho pokrytia s farebnym tienovanim...
teda ak nebude viac casu ako doteraz tak vo VELMI dalekej buducnosti Smile


Last edited by paulie on 10.04.2005 - 16:53; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
paulie
Post subject: RE: Databaza SSID na Slovensku :)  PostPosted: 10.04.2005 - 12:50 #18615
Basic


Joined: Jan 31, 2003
Posts: 418

maco: ak mas logy z kismetu a su v textovom formate, mozes mi ich, prosim ta, poslat ?
Skusim dorobit aspon jednoduchy textovy kismet parser.
Ak mozes, priloz prosim obrazok (mapku) bratislavy + suradnice 2 bodov v mape (x,y suradnice bodu obrazka a GPS suradnice),
aby som mohol nakalibrovat mapu a zobrazit...

moj mail: paulie88@gmail.com
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
VladoPortos
Post subject: RE: Databaza SSID na Slovensku :)  PostPosted: 11.09.2005 - 13:25 #22819
Basic


Joined: Nov 11, 2004
Posts: 7

hehehe aj ja som sa tam nasiel

4467 VladoPortos@post.sk 00:0e:a6:98:99:28 6 -78 -100 Y I Bratislava linka_MHD_202

ani som netusil ze to ma dosah mimo baraku az na zastavku....

Chcel somsa pripojit aj do skfree ale nejak mi s tym nechcel nikto helfnut, tak nic...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
hraju
Post subject: RE: Databaza SSID na Slovensku :)  PostPosted: 22.04.2006 - 11:25 #34295
Basic


Joined: Apr 22, 2006
Posts: 4
Location: sputnikova
Este to niekto aktualizuje ? Nenasiel som tam skoro ziadnu z tych co som ja chytil.
Je niekde aktualna databaza SSID ?
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
maco
Post subject: RE: Databaza SSID na Slovensku :)  PostPosted: 26.04.2006 - 00:53 #34384
Basic


Joined: Feb 07, 2003
Posts: 136

ja ju budem aktualizovat koncom mesiaca maja

bude spravena kompletne nova wifijazda po bratislave a porovnana s minulym rokom
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)