Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 18:22


Projekt NODDER

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 5 of 5 < 12345
Author Message
yozo
Post subject: RE: Projekt NODDER  PostPosted: 10.11.2004 - 20:41 #12788
Basic


Joined: Júl 10, 2003
Posts: 33
Location: BA-DNV
mgx wrote: ›ja som to videl, otazne je ze ci to bude mozne pouzit aj na free projekt.


no to som (sme) aj ja zvedavy... ludia z nasej katedry uz po tom zacali intenzivne patrat... robime uz totiz skoro 2 roky na 3D mape Blavy a zatial sme ziskali len zopar starsich dat od magistratu a Eurosensu, zopar aktualnych od nich kupili za tazke (grantove) peniaze.... bolo by super sa moct dostat ku kompletnemu SR pre projekt "zadara" Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: daj potom vediet  PostPosted: 10.11.2004 - 22:17 #12793
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

ja som obehal vsetkych dookola a kazdy chcel minimalne 80.000 za shitmapy 1:200.000 minimum.

mat ten cas a chut, tak si to sam obtiahnem vo vektoroch Sad. Pritom polsko mas sat map free (aj vektor)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
popo
Post subject: RE: Projekt NODDER  PostPosted: 12.11.2004 - 18:09 #12826
Ucen


Joined: Aug 20, 2003
Posts: 598
Location: Zvolen
no ja som sa tiez pustal do podobnej zabavky a prisiel som na to ze tie mapy su absolutne nepouzitelne hlavne co sa mesta tyka.
riesenie je ARC VIEW a GPS a pekne v terene si doplnit chybajuce body. z ortofoto mapy si sice spravis pekny 2D model prekryjes vrstevnicami a tam si skoncil.
nechcem odradzat je to fuska
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
yozo
Post subject: RE: Projekt NODDER  PostPosted: 12.11.2004 - 20:19 #12827
Basic


Joined: Júl 10, 2003
Posts: 33
Location: BA-DNV
popo wrote: ›no ja som sa tiez pustal do podobnej zabavky a prisiel som na to ze tie mapy su absolutne nepouzitelne hlavne co sa mesta tyka.
riesenie je ARC VIEW a GPS a pekne v terene si doplnit chybajuce body. z ortofoto mapy si sice spravis pekny 2D model prekryjes vrstevnicami a tam si skoncil.
nechcem odradzat je to fuska


no to sa trosku mylis,
tie ortofotomapy totiz vznikli az spracovanim leteckych snimkov, ktore maju 60% prekryv a ludia v Eurosense maju soft v ktorom z tych fotiek robia aj vyskove body a 3D mapy s presnostou este vyssou ako tych 8 cm...
videl som to tam u nich na vlastne oci a aj som si to mal moznost vyskusat s ich 3D okuliarmi, kde obsluha natukava referencne body pre meranie vysky (nuz, cloveka vzdy pocitac nevie nahradit, najma v clenitom terene Smile)

Blavu uz maju natukanu takmer celu (vyskove body vsetkych striech vsetkych budov).... problem je, ze v Blave sa tolko stavia, ze musia robit letecke fotenie a znovunaklikavanie niektorych oblasti v mensich casovych intervaloch, ak ma byt mapa aktualna Smile
... co ide dooost do penazi....
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
popo
Post subject: RE: Projekt NODDER  PostPosted: 13.11.2004 - 10:15 #12832
Ucen


Joined: Aug 20, 2003
Posts: 598
Location: Zvolen
no stale si neviem predstavit ako spravia vyskovy model bez toho aby zmerali v terene situaciu a este s tou presnostou na 8 cm
len pre predstavu: v standardnych skenovanych mapach bez pouzitia zoomu vznika odchylka 1-25 metrov na priestore 1 pixel(to ako neprehanam, taka je realita ak tracujes mapu len tak)
nechcem spochybnovat ale zda sa mi to prilis jednoduche
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
yozo
Post subject: RE: Projekt NODDER  PostPosted: 14.11.2004 - 20:57 #12844
Basic


Joined: Júl 10, 2003
Posts: 33
Location: BA-DNV
no, nie je to vobec jednoduche Smile

maju po celom meranom priestore priamo v terene oznacene body (mozno si si uz niekde vsimol na ceste alebo chodniku namalovany biely bod s dvoma az troma useckami smerujucimi od neho)
tieto body maju zmerane velmi presne GPSkom plus nejakymi dalsimi metodami a tieto body potom na tych leteckych snimkoch vedia identifikovat a kazdu fotku podla nich zorientovat a referencovat...

takze, samozrejme ze vychadzaju z presne nameranych referencnych bodov priamo v terene, ako pises... inak by to asi ani neslo...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bfgskrkxx
Post subject: RE: Projekt NODDER  PostPosted: 24.11.2004 - 03:28 #13030
Basic


Joined: Dec 28, 2003
Posts: 108

viete kdesa to da ziskat. kludne aj download z netu
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
maco
Post subject: Nodder pre blava.net takmer hotovy :)  PostPosted: 25.04.2006 - 16:58 #34368
Basic


Joined: Feb 07, 2003
Posts: 136

Komplexny projekt do ktoreho sme sa pustili mozete kukat na strankach

http://local.blava.net/~vlado/netmap/

Kompletne legalne riesenie.
Musim verejne podakovat VladoviK ze tak maka na tomto projekte. Backend je prepojeny cez vlastne API ku Tatrabanke a firewallu bude neskor. Projekt je skoro dokonceny.

Na toto forum nechodim vela, tak sa potom mozete radsej kuknut na forum http://www.blava.net

Marcel aka maco
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 5 of 5 < 12345
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)