Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 21:36


8 dBi antenka vypadava signal a slapal aj na 2 dBi

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
PG
Post subject: 8 dBi antenka vypadava signal a slapal aj na 2 dBi  PostPosted: 11.04.2006 - 22:18 #33838
Basic


Joined: Apr 07, 2006
Posts: 31

Prosim o radu
Toto mam https://www..sk/product_info.php?cPath=1_26&products_id=261
konkr antena https://www..sk/product_info.php?cPath=1_25_56&products_id=221
Takze stem sa spytat
: mal som doma wifi 11 mbps nakeho asusa , s touto antenkou som sa pripojil , ked lezala na posteli cez stenu na 500 m vzdialene AP(priama viditelnost). A na 2dbi antenku origos ku karte vyvesenu von s okna som mal velmi dobry signal(nepouzil som netstumblera tak presne cisla nepoviem len 4 s 5 ciarociek). Ale kupil som si toto AP (antenku tiez ta predtym bola pozicana), a teraz kvalitu signalu nako s toho web rozhrania vycitat neviem , viem len jedno ze na posteli som sa s nou uz nepripojil . A mam ju pekne nalepenu na stene a siel net. Nako som to neriesil , ale dnes mi otec vola nejde internet , po premyslani sa prislo na to ze asik nejde pre to ze prsi . A preto tu moja otazka , signal som mal na 2 dbi velmi dobry , a teraz na 8 dbi pri dazdi to nejde , moze byt v tom taky rozdiel myslim moze sa tak rapidne zhorsit signal a potom je chyba u mna alebo moze to byt providerovym AP ?
Alebo nova antenka je chybna (ci AP)? A ako to premerat? Kde hladat chybu a este AP treba zakazdym vytiahnut s prudu a zapojit (po odpojeni nie som doma takze neviem) by sa zaplo.
Este doplnim ze antenka je pod strechou . Priamo na nu neprsi a vidi na AP .
Diki za odpovede.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: 8 dBi antenka vypadava signal a slapal aj na 2 dBi  PostPosted: 12.04.2006 - 11:04 #33864
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
antenu mas vonku ci dnu? hovoris tu o priamej viditelnosti na ap a potom ze antenu mas za stenou to ako dost nechapem...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
PG
Post subject: RE: 8 dBi antenka vypadava signal a slapal aj na 2 dBi  PostPosted: 12.04.2006 - 11:30 #33867
Basic


Joined: Apr 07, 2006
Posts: 31

Je na stene vonku (1 m pod strechou). Pod strechou proste klasicka sisata(trouholnikova strecha) takze na nu neprsi ale je vonku a priamo vidi na AP.
Takto to mam teraz:
\
-\
--\
---\
----\
-----\ - - - - - - - ----- 400-500 m -------- AP
------\
]
]
]-ANT
]
]

Aj s 2 dbi anternkou:
\
-\
--\\
---\\ -ANT2dbi (signal velmi dobry)
----\\-stresne okno - - - - - - - ----- 400-500 m -------- AP
-----\
------\
]
]-stena
]-ANT 8dbi (netusim aky signal)
]
]
]
A antenka je 30-40 cm pod strechou a strecha je dlha od steny asi 1m
Vyskovy rozdiel je asik 10-15 m odo mna (Teda ja som 0m a AP je 15m nad morom).A antenu mam nahnutu na AP.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: 8 dBi antenka vypadava signal a slapal aj na 2 dBi  PostPosted: 12.04.2006 - 12:11 #33872
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
vylez s panelkou do okna na streche kde ti dobre slapala ta hokejka, ak ti pojde dobre aj tato panelka, vadi tomu potom strecha ked je primontovana na stene, pripadne elevacny uhol medzi AP a tvojou antenou, nenapisal si aku antenu ma provider na AP... alebo zmeraj signal s panelkou a netstumblerom z okna a potom z tej steny a hned uvidis kde je problem...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
PG
Post subject: RE: 8 dBi antenka vypadava signal a slapal aj na 2 dBi  PostPosted: 12.04.2006 - 12:23 #33874
Basic


Joined: Apr 07, 2006
Posts: 31

Mam len AP kt som hore uviedol a nema vypis kvality signalu a robi to instantne len ked prsi. A provider ma naku 5ghz metrovu palicu (alebo2) tvrdi ze dobru a ja mu verim a sorry za ten popis .
Len ked prsi to robi.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: 8 dBi antenka vypadava signal a slapal aj na 2 dBi  PostPosted: 12.04.2006 - 12:36 #33875
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
5ghz metrovu palicu? ved ty mas 2,4ghz klienta... nechapem trosku asi som mimo dnes Smile

tak ak to nemas s cim zmerat (netstumler) urob to tak ze tu panelku primontuj do okienka kde ti chodila hokejka a nechaj to tam par dni poriadne potestovat aj s dazdom... podla signalu co ti ukazuje ap cez web niz nezistis, zial je to v tychto hw krabickach uplne odveci...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
PG
Post subject: RE: 8 dBi antenka vypadava signal a slapal aj na 2 dBi  PostPosted: 12.04.2006 - 13:11 #33878
Basic


Joined: Apr 07, 2006
Posts: 31

Ok diki za radu , asi to inac nepojde
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: 8 dBi antenka vypadava signal a slapal aj na 2 dBi  PostPosted: 12.04.2006 - 13:18 #33879
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
ale este mi vysvetli tu 5ghz palicu, plz lebo nezaspim Smile nechcel si povedat 5ghz uplink a 2,4vsesmerka?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
PG
Post subject: RE: 8 dBi antenka vypadava signal a slapal aj na 2 dBi  PostPosted: 12.04.2006 - 14:35 #33890
Basic


Joined: Apr 07, 2006
Posts: 31

Co ja viem Smile to mi povedali urobili sme tam 5 ghz pasmo ci tak nejak , ja som sa tym nezaoberal , ale vsesmerka vyzera byt to hej. Inac teraz mi najnovsie volali ze to vypadava , stale a je pekne a mne to slo , asi tipujem ze provider musi robit nake somariny , aj ked povedal ze maju zalohu.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: 8 dBi antenka vypadava signal a slapal aj na 2 dBi  PostPosted: 12.04.2006 - 14:45 #33891
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
no a ty sa nevies dopingnut na ich apcko? potom budes lahko vediet kde je pes zakopany, pokial to nemaju nejak blbo naroutovane...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
PG
Post subject: RE: 8 dBi antenka vypadava signal a slapal aj na 2 dBi  PostPosted: 12.04.2006 - 15:32 #33892
Basic


Joined: Apr 07, 2006
Posts: 31

No keby som nebol na intraku aj mozno hej , ale sranda je ze on sa pigne na mna som im pisal , ale este vacsia sranda ze ja mam kompy vypnute Smile . ci mi t naky soplos u nas v dedine nepouziva moju IP , zial mi uz od providera neodpovedaju tak neviem.(a hej nemame to zabezpecene len na IP dokonca nepriradene mac adresy , zatial , ziaden WEP atd)
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: 8 dBi antenka vypadava signal a slapal aj na 2 dBi  PostPosted: 12.04.2006 - 17:57 #33898
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
on mozno pinga tvoje ap a to je predsa zapnute no nie?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
PG
Post subject: RE: 8 dBi antenka vypadava signal a slapal aj na 2 dBi  PostPosted: 12.04.2006 - 18:33 #33900
Basic


Joined: Apr 07, 2006
Posts: 31

No lenze tam nie je moja IP , IP si pisem do sietovky. Station infrastructure. Respektive aby ma pingol musi pingat moju IP a tu mam len na sietovke. AP ma IP 192.168.1.1 a to by bol dobry keby to pingol.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)