Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 17:16


Pravidla v CBQ podla casoveho pasma

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
andreas4all
Post subject: Pravidla v CBQ podla casoveho pasma  PostPosted: 04.01.2006 - 21:45 #27276
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

nadvazuje na http://www.skfree.net/index.php?name=PN ... ght=staros kde je popisane CBQ. Castokrat sa tu objavili otazky ako na StarOS pridelit sirku pasma podla casoveho pasma. povedzme povolenie p2p, alebo nejake porty a podobne (dalej totalne_zahltenie_linky). Napadlo ma, ze ak existuje utilitka (mozno sa to da aj z riadka, zas az taky dobry v linuxe nie som) ako napr. pod oknami StarUtil a podobne. da sa tam vlastne nahravat configurak pre CBQ aj pre firewall. Co tak pridat do Cronu pravidlo, ze napr. o 22.00 nahra do StarOS konfiguraky, ktore povoluje totalne_zahltenie_linky a o nejakej 7.00 nahrat spat tie povodne. lenze teraz ma tak napadlo, ci sa ma po tomto resetovat staros alebo nie.

ved uvidim ako zareagujete. toto bolo iba ciste preblesknutie hlavou ako gulka. mozno niekomu to pomoze.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Dikobraz
Post subject: RE: Pravidla v CBQ podla casoveho pasma  PostPosted: 04.01.2006 - 22:38 #27278
Guru


Joined: Okt 30, 2003
Posts: 1130
Location: Velke Kapusany
Skus hladat.
MGX to uz popisoval.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Pravidla v CBQ podla casoveho pasma  PostPosted: 05.01.2006 - 01:07 #27300
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

hladal som ale nejako som to tu nenasiel. ja som to len chcel predostriet ako navrh riesenia, osobne nad tymto este neuvazujem, teda zaviest to na siet. ale tak na teoretickej hladine ma to na napadlo.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: casove pasma  PostPosted: 05.01.2006 - 10:41 #27307
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

ano, islo presne o tento sposob uploadu konfiguraku. riadiaci skript moze nielen nastavovat pasmo podla casovych hranic, ale aj napriklad riadit jednotlivy bandwith pre uzivatelov podla dat ziskanych zo statistik.

Skoda len, ze sa to musi zatial riesit takto (musite mat v sieti iny pc, najlepsie s linuxom Smile)

Mgx
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
vavri
Post subject: RE: Pravidla v CBQ podla casoveho pasma  PostPosted: 10.03.2006 - 13:47 #31852
Basic


Joined: Mar 10, 2006
Posts: 2
Location: Volyne (CZE)
My to takto delam uz docela dlouho.
Pousti se to pres cron a starutil popr. pres naplanovane ulohy Win2000.

Povolujeme provoz P2P pres a navyseni rychlosti v nocnim provoze.
Pri vypnuti P2P se ale musi StarOS restartovat. Protoze nova pravidla se uplatnuji jen na nove navazovana spojeni (teda asi).

Nevedel by nekdo, jak ve pomoci starutil smaznout tabulku spojeni?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)