Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 10:10


Zakladanie WIFI siete Step by Step

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 5 of 18 < 12345678...18 >
Author Message
si
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 10.02.2003 - 21:35 #307
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
a amici tusim meraju vystup zo zariadenia a ked chces ist dalej, tak je na tebe aby si si ten vykon co najlepsie sustredil do jedneho luca a nie ako u nas, ze ta skor chcu donutit aby si signal rozptyloval a zarusal nim aj vsetkych ostatnych...[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 10.02.2003 - 21:40 #309
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

presne tak.



minule som stravil neuzitocne popoludnie presviedcanim o rozdiele medzi hustotou vykonu a vykonom.



mam pocit, ze niekto z EU nepochopil, co tym americka norma myslela a odvtedy sa stym vlecieme...[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
trtko
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 10.02.2003 - 21:49 #313
Basic


Joined: Feb 09, 2003
Posts: 4

to mgx: tiez ma to napadlo, len som sa chcel ubezpecit.

Ale teraz vazne, ako vypocitat E.I.R.P pre moje zariadenia s takmer 100% presnosťou ? Myslim tym vzťah medzi priestorovym uhlom vyzarovania anteny s X dB ziskom, pri napajacom kábli s Y dBm utlmom, vykonom wlan karty Z dB v pomere k izotropickej antene ?

Nechcem aby ma TU pohegalo, este na zaciatku.

[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 10.02.2003 - 21:54 #314
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
Ked nas zacne TU buzerovat za vykony, bude to f pazi, pretoze ak chces dodrzat tych 100 mW co je v licencii, mozes to pouzit tak akurat na to aby si sa spojil s kamaratom cez ulicu v oproti baraku... Vo vyspelych krajinach je bezdrotova technologia pouzivana takmer vylucne na to, aby si nemusel mat v miestnosti sietovu kabelaz (a pripadne mohol lahko prestavat kancel a pod), to len u nas pri cenach zdieracskeho ST pouzivaju vsetcia tuto technologiu na vacsie vzdialenosti (a vo vnutri miestnosti tahaju kable, lebo je to lacnejsie )[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
trtko
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 10.02.2003 - 22:33 #315
Basic


Joined: Feb 09, 2003
Posts: 4

Preco by to v EU nepochopili ?

Ak mame izotropicku antenu napajanu 23 dB zdrojom, po kabli s 3 dB utlmom, tak sme dodrzali GL.

Ale dodrzali sme ho aj vtedy, ak do 15 dB anteny s vyzarovacim

uhlom 1 steradian tlacime 360 krat vykon zdroja -15 dB zisk anteny ?

Ak ano, tak je to presne to iste ako v amerike, ale zo slabsim zdrojom.

Ak to nie je pravda, opravte moj nazor.



[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mgolem
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 12.02.2003 - 19:26 #381
Basic


Joined: Feb 09, 2003
Posts: 5

Uz na prvnim skoleni nam bylo vysvetlovano, ze:

1. Vykon se ridi na vysilaci(pokud ne, jedine vhodne uplatneni daneho vyrobku je vnitrni oblozeni odpadkoveho kose nebo kontejneru,

2. optimum je rozdeleni vysilace a prijimace kazdy se svou vlastni antenou.



2mgx: samozrejme, ze nejsem takovy blazen kvuli 2ma mesici, ale i mezi mesty ve vesnicich ziji lide. Maji nevyhodu, ze plosna hustota je mala, proto pokud se musi slozit na pripojeni, tezko se sejdou zezacatku v dostatecnem poctu (jako mestaci v panelaku), a proto se o to ani nepokusi, neb si neveri. Pokud by bylo pripojeni pres Ta3, videli by, ze to funguje a start by mohl byt bezproblemovy. Jsou mi vsak jasne duvody s umistenim anteny. Dik aspon za odpoved, pokud se Ti podari verejny pristup v Lomnici, rad si jej o prazdninach vyzkousim[addsig]
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
rf_draco
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 15.02.2003 - 09:56 #410
Basic


Joined: Feb 01, 2003
Posts: 30

Ahoj vsetci ! Tak som tu po ozaj dlhsom case vyplnenom pilnym studiom... a studiom.. a proste som sa flakal, ved to poznate, gymnazium po polroku sa meni na leharo-ultra-kemping... ale aj napriek tymto nepriaznivym vplyvom som nezahalal a snazim sa co-to pomoct kiwimu pri jeho pilnej filantropickej praci pri budovani MW siete... )



2kiwi:

1) pre moj segment ludi zhanam, aj bratranec, ak toto budes citat skus sa mi ozvat, ci by sme sa mohli zajtra (sobota) stretnut (ak ano, kde a kedy), lebo aj bratranec by mal zaujem sa s tebou stretnut (je to velmi sikovny mlady muz, ktory by nam mohol pomoct).



2) co by ma momentalne zaujimalo asi najviac, je aktualny stav vybavovania pasma od oranGe, prip. tej alternativy od mgxa (mgx, zdravim ! ) . Posli mi prosim mail, v ktorom to nejak blizsie opises.



3) minule som nemal co robit, a tak som si namahal mozgovnu nad tym, ako to ten SpisNET robi, ze si moze dovolit pripojit tolko uzivatelov za taku "neuveritelnu" cenu (128-256 za 6000SK) a nakoniec som prisiel na niekolko zakladnych a pre mna sokujucich veci:

(kiwi: cislo 128-256 mam od jedneho kamarata, ktoremu to zavadzaju a prave toto mu povedali oni, takze tych 256, s ktorymi sme ratali my, je asi iba mimo spicku)

a) aby SN zaplatil jednu 1Mbps linku (cca. 60k SK), musi na nu navesat min 150 uzivatelov (za 400 sk/jeden), a ak xce byt aspon trosku ziskovy, tak toto cislo narastie na 180 (zisk 12000 mes.) Ale pravdepodobnesie bude, ze cast pasma mu zaplatia nejake firmy, ktore to pasmo tahaju od 7:00 do 16:00.

b) vychadzajuc z cisla 150, este stale sme vyhodnejsi my. mam este nejake informacie z prvej ruky, t.j. od toho kamosa, napr. im povedali, ze na barak (18 ludi) maju zdielanu uz spominanu linku 128-256, ALE ze v spicke maju garantovane 64 KAZDY (toto som si od neho nechal zopakovat 3 krat, a potom som mu so smiechom vysvetlil, ze je to total somarina... nor proste ROFL).

c)neviem, co robis v utorok, ale mohli by sme SN vyviest husarsky kusok - zasli by sme tam ako otec a syn s tym, ze xceme do baraku MW a potrebujeme, ako technicky zdatnejsi a veeelmi skepticki zakaznici, co najblizsie info o tej ich akcii, kopiu zmluvy, aby sme si ju mohli dopredu prestudovat atd, atd... tiez by ma zaujimalo, ze ako budu garantovat to pasmo, ktore si platim, ako obmedzia P2P zahlcovacov, aku konektivitu do sveta maju oni, aby nam zahranicne servery netehalo 3x pomalsie atd... sice som si teraz spomenul, ze mna tam tak trochu poznaju a vedia, ze byvam na Fercekovciach, ale aj tu mame nejake tie cinziaky a poviem im, ze byvame tam... napis, co si o tom myslis...

d)ako lacnejsiu alternativu k smerovym antenam by som sa mohol pokusit vyrobit nejka z plechoviek (odborne sa tomu tusim nadava Cantenna). Trochu do toho posprtam a uvidim, co sa mi bude chciet...



4) ked budes testovat tu siet na zapade, daj mi prosim vediet, mal by som zaujem sa v tom zaskolit, aby som to vedel prevadzkovat aj sam (ak uz mam mat ten AP na streche). Tiez mi daj vediet, ci nemas nejaku knihu o Linuxe a ako nan pre zaciatocnikov (predpokladam, ze to budem potrebovat).



2all: akekolvek ucebne texty o linuxe by mi velmi pomohli, ci je to v pdf, html, doc, vsetko mi pomoze a najviac nieco pre totalnych zaciatocnikov.



Uff, tak to je zatial vsetko, mozno este nieco napisem, ale je to naozaj prvykrat, co sa mi nechce posthuntovat...



Majte sa !



Draco aka Robo[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 15.02.2003 - 10:09 #411
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
vsetky rozumne ucebne texty k linuxu najdes zvycajne bud pomocou prikazu man alebo v /usr/doc a ked si s niecim nebudes vediet rady, pomoze ti google )



3d): ak to chces robit troska seriozne, vyhni sa podomacky robenym antenam - inac ta moze dobre ponahanat telekomunikacny urad za pouzivanie nehomologizovanych zariadeni (a okrem prekrocenia maximalneho vykonu mas aj dalsie porusenie vseobecnej licencie ktora vravi: "Anténa:integrovaná alebo meraná spolu so zariadením a definovaná v rozhodnutí o schválení technickej spôsobilosti, alebo vyhlásením výrobcu o zhode." - v pasme sa treba spravat podla moznosti co najviac slusne a podla moznosti neporusovat zo vseobecneho povolenia to co nie je nevyhnutne nutne (nutne porusenie je takmer vzdy vysielaci vykon), zbytocne sa tym provokuje telekomunikacny urad a ked zacnu robit razie bude sa na 2.4ke zit vyrazne horsie...)[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rf_draco
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 15.02.2003 - 11:45 #415
Basic


Joined: Feb 01, 2003
Posts: 30

2si: diki za odpoved, o man a usr/doc som uz pocul, ale mna mom zaujima nieco, pri com nemusim instalovat linux, proste ze si to len citam. manualy som nevidel, ale asi tam nebude aj komentar k jednotlivym prikazom, resp. nazorna ukazka pouzita, co ?



RE 3d)no, ked sa to tak vezme, mas pravdu. vsetky vyroby cantenn ako takych sa tykaju bud zemi zapadneho sveta, alebo ak potrebujem zrobit link medzi dvoma panelakmi 300m vzdusnou ciarou s priamou viditelnostou... samozrejme, ze na wlan backbone v ramci mesta sa to nehodi, ale ak sa potrebuje pripojit siet 4 uzivatelov, ktori nie su schopni utiahnut financne kvalitnu antenu, mohla by sa im dat tato alternativa s tym, ze je to na ich zodpovednost...

*prosim, nekamenovat*



2TU: no, osobne by ma to ohromne nasr*, ak by zacali kvoli nejakym blbostiam drbat do 2.4ky, ale samozrjme take "hovada" ako su ST, s nimi by sa nic nerobilo...rofl

No holt, peniaze vladnu svetom...



Majte sa dobre !



Draco[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 15.02.2003 - 11:52 #417
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

1. prave som postol do dnesnych noviniek link na knizku o wifi v pdf.



2. to draco: plz, odlas si odber noviniek alebo si daj iny mail ako azet, denne mi pride 20 upozorneni o doruceni alebo nedoruceni a fakt ma to otravuje



3. cantenna - plechovka je plechovka. ked sa nou pripaja jeden user na sidlisku za oknom, je to jeho vec, ale na normalne zaariadenie nepatri . navyse je uz prekonana, napr. squad antenna.[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 15.02.2003 - 12:00 #418
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
mno man ti napise neaky zaklad o pouziti toho ktoreho prikazu, programu, alebo funkcie - co to spravi, ake su parametre a vystupne hodnoty - ked vies co chces, zvycajne to bohate staci. Ak to tam nenajdes, tak sa obrat na /usr/doc (tam byva podrobnejsi pokec) alebo na google (na toto nemusis mat ani linux nainstalovany, zas ale musis byt online)



mno 4ia uzivatelia aby neboli schopny kupit jednu antenu... vcera sa mi podarilo dopracovat v predajni ASM ku 24 dBi liatinovym antenam za 1700 Sk (bez dane) - bola to sice nahoda a nepodari sa vzdy, ale sanca je.... anteny su schvalene, iba namontovat... je tych 1700 az tak vela ?[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rf_draco
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 15.02.2003 - 12:39 #419
Basic


Joined: Feb 01, 2003
Posts: 30

ad linux: si, dik, pojdem sa sprtat na google..

ad antena...:hmm, ono tych 2k s DPH nie je az tak vela, ale cim mensie naklady, tym vacsia lakavost... ale to je uz na kazdom , ako sa rozhodne... ja by som asi bral tu homebrew alternativu, lebo sa mi vidi lacnejsia... holt to ale treba zbastlit a vyskusat...

2mgx: skus sa mi ozvat na icq, prip. mail, ze ako vyriesime ten tvoj problem.

Dovi !

Robo aka Draco[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 15.02.2003 - 12:44 #420
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
No jo, to poznam, to vacsina ludi by to najradsej mala zadarmo a to nehovoriac o tom, ze ked niekomu spomeniem ze ani APcko na prenosovom bode nevyrastlo same od seba a treba ho zaplatit...[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rf_draco
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 15.02.2003 - 12:47 #421
Basic


Joined: Feb 01, 2003
Posts: 30

heh, to my radsej ani nespominaj, nexcel by som zacit situaciu, kte sa nad takou samozrejmou vecou niekto pohorsuje...rofl[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 16.02.2003 - 00:22 #429
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

Caute



Dal som si namahu a urobil som si vyskovy profil trasy Skalnate Pleso – Smizany.





Ten maly rozdiel o ktory je ta zlta ciara nad 485m je 39m ktore meria ten panelak na ktory dame antenu.

Mgx, dobra sprava, je to 32,5 km . (v Ageme pisu ze ta HP 26Db je na 33km , to mame feeeest stastie)



Nie ze by som nevedel ze Skalnate Pleso od nas vidno, ale teraz to mam cierne na bielom . Tesim sa ked to vyskusame, len dufam ze ked dojdes, tak nebudu padat furiky alebo cigani a mi nic nezistime.



Kiwi

[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 5 of 18 < 12345678...18 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)