Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 11:09


LASER FSO >500m

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
kotol
Post subject: LASER FSO >500m  PostPosted: 27.09.2005 - 11:54 #23380
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1590

ideme nasadzovat laserovy spoj IR na 760m

garantovany dosah v hmle s utlmom 30dB/km je 500m
slape to az do 1800m

cize s RSSI by nemal byt problem
ide mi skor o skusenosti s termalnou dilataciou pripadne s veternou deformaciou budov na ktorych bude spoj upevneny

45m a 80m je vyska

riesil to uz niekto?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: LASER FSO >500m  PostPosted: 27.09.2005 - 12:20 #23381
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
co si predstavujes pod pojmom termalna dilatacia a veterna deformacia? myslis tym obtekanie teplych a studenych vzdusnych prudov ci tepelnu roztiaznost tepleho vzduchu alebo zle uchytenie spoja? preboha naco vyjadrujes veci tak zlozito potom ti nikto nerozumie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: LASER FSO >500m  PostPosted: 27.09.2005 - 16:09 #23387
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
Podla informacii, ktore mam, spoje typu laser, Ronja a pod. nie je mozne umiestnit na vyssie budovy, ako napr. Stavebna fakulta v Bratislave. Tych 80m bude s velkou pravdepodobnostou problem. Problemy moze robit aj tych 45m, pokial to nie je naozaj pevna budova (napr. nejaky stoziar, aj keby bol hned neviem aky tuhy).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: LASER FSO >500m  PostPosted: 27.09.2005 - 23:31 #23406
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
fleg: termalna dilatacia - z jednej strany ti na budovu pecie slniecko, z druhej nie, rozdiel teplot na jednej a druhej strane moze byt radove aj desiatky stupnov a tym ti vznikne aj dlzkovy rozdiel, z toho dosledku ti moze dojst k roznym miktodeformaciam budovy ktore nie su volnym okom pozorovatelne ani nemaju (teda nemusia mat) vplyv na statiku a inu funkcnost samotnej budovy ale mozu sposobit (docasne) odsmerovanie zariadenia.
veterna deformacia - tak toto by si si hadam uz mohol dokazat predstavit Smile Vietor posobi tlakom na fasadu, vysledok je opat neaka vychylka, rozkmit, obdobne ako v tom predchadzajucom akurat priebeh na casovej osi je trocha iny (kratsia perioda Smile )
[kua fleg, ved pokial viem si skoncil strojarinu, tam si sa s takymito vecami nestretol ? Smile ci take ako namahanie vysokych kolon od vetra sme mali len u nas na katerdre a logicke myslenie sa uz neuslo ? Laughing Laughing ]

kotol: na to co ti tieto fyzikalne vlastnosti budu robit v reale bude zavisiet od toho z akeho materialu a akej geometrie bude cela ta stavba; ohybovy moment od vetra si vies odhadnut len na zaklade geometrickeho rozmeru a veternych tabuliek lokality, moment od rozdielu teplot bude zavisiet aj od pouziteho materialu stien, z momentu, geometrickych rozmerov celej stavby, stien a pouzitych materialov vies zratat deformaciu a na zaklade toho aj odsmerovanie; myslim ale ze daleko jednoduchsie to bude vyskusat v praxi ako to zratat Very Happy
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: LASER FSO >500m  PostPosted: 28.09.2005 - 09:42 #23415
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
v datasheete jedneho FSO zariadenia (snas si spomeniem ktoreho) som videl featurku ze automaticke "mikro" dosmerovavanie, tyka sa to asi prave takychto pripadov ... to znamena ze teoreticky existuje zariadenie ktore s tymto nema problem

nasiel som to :
http://www.orcave.com/?ssid=v3wK1Oqne47 ... CH1YIm40f1

... ta featurka sa vola ATFS ( system for automatic sighting and focusing ) ale nie som si celkom isty ci to je ta spravna featurka Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: LASER FSO >500m  PostPosted: 28.09.2005 - 17:47 #23434
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
za prve som uz zo skoly dlshie ako ty ty cerstvy inzinierko a za druhe na 500m si neviem predstavit tepelnu dilataciu v takom rozmere zeby nejake VIDITELNE ovplyvnila zameranie lasera. ta dilatacia moze byt podla mojho odhadu tak v mikrometroch ak by to uz boli milimetre dost by som sa divil.
cele to vzniklo tym nestastnym pomenovanim "veterna deformacia budov" a pod (deformuje sa je nestastne slovicko skor by som povedal ze kmita a aj to tak max stoziar pripadne nejaky stojan (vyloznik) ale budova kmita v takych amplitudach ze ich vplyv nie je podla mna pri spoji pozorovatelny)
ja neviem mne to pripada ako marketingova bublina (napr to atfs).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: LASER FSO >500m  PostPosted: 28.09.2005 - 22:52 #23441
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
fleg: na spoji dlhom 500m si viem v pohode predstavit rozkmit o 1m; ked si to nakreslis a preratas tak zistis ze to je uhlovy rozkmit o 0.115 stupna...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: LASER FSO >500m  PostPosted: 29.09.2005 - 01:20 #23446
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
to by potom nemohli jestvovat ale ziadne laserove spoje pretoze absolutne pevne teleso neexistuje. lenze existuju a kedze stoja radovo statisice tipujem ze su aj spolahlive. proste inak ako praxou ma nepresvedcite;o).
btw pred par rokmi mi neslo do hlavy ako mohli v mlynskej zamerat ronju na taku dialku a ked som videl upevnenie na streche tak som sa divil ze tam nie je ziaden mikroprevod an doladovanie a cele to prodte bolo zbuchane na kolene ale...fungovalo to a to je podstatne;o)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: LASER FSO >500m  PostPosted: 29.09.2005 - 09:13 #23450
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
fleg wrote: ›btw pred par rokmi mi neslo do hlavy ako mohli v mlynskej zamerat ronju na taku dialku a ked som videl upevnenie na streche tak som sa divil ze tam nie je ziaden mikroprevod an doladovanie a cele to prodte bolo zbuchane na kolene ale...fungovalo to a to je podstatne;o)


ano fungovalo a v provnani s WIFI ovela lepsie, jediny problem bola hmla a ranne slnko Razz
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: LASER FSO >500m  PostPosted: 30.09.2005 - 08:59 #23480
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1590

idem to skusat teraz nasadit

fleq ronja je nieco uplne ine ale uplne

toto ma divergenciu 4mrad cize je to extreme citlive

ale sak nasadime uvidime
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
5gigac
Post subject: RE: LASER FSO >500m  PostPosted: 21.01.2006 - 19:02 #28256
Basic


Joined: Jún 29, 2005
Posts: 173
Location: Michalovce
kotol: ako si dopadol s tym spojom, daj nejake info
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)