Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.03.2024 - 00:23


ALTERNATIVNE OPTICKE SPOJE

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
nick80
Post subject: ALTERNATIVNE OPTICKE SPOJE  PostPosted: 12.06.2003 - 10:41 #2414
Basic


Joined: Feb 27, 2003
Posts: 158
Location: Pezinok
caute,, pre tych ktory sa necitite na ronju (ako ja Wink)) hladal som nieco mensie lacnejsie,,,pomalasie... kratsie vzdial..
nasiel som na Infra i laser,, celkom zaujimave ..

IRDA : http://aldebaran.feld.cvut.cz/~xmyslik/ir2/__postup.html
LASER : http://www.geocities.com/SiliconValley/Lakes/7156/laser.htm
ta laserova varianta je easy Wink

skoda len ze to davaju na rs232 (tj max 115kbps), alebo IRDA (max 115, prip do 4mbit).. lenze nie vsety sunky maju IRDA Sad a nie to vsetky do 4mbit,,,

riesenim dat fast rs232,, ale je to zas o kartu naviac,,
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
hedyso
Post subject: PostPosted: 12.06.2003 - 17:32 #2421
Basic


Joined: Apr 17, 2003
Posts: 315

Vyzera to cool a mas to aj vyskusane ? necital som to este detailne ale na aku max Vzdialenost je to ? mne osobne sa lubi ten cez infra.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
nick80
Post subject: Re: -  PostPosted: 12.06.2003 - 18:04 #2422
Basic


Joined: Feb 27, 2003
Posts: 158
Location: Pezinok
hedyso wrote: ›Vyzera to cool a mas to aj vyskusane ? necital som to este detailne ale na aku max Vzdialenost je to ? mne osobne sa lubi ten cez infra.


bohuzial ani jedno s tych som nerobil,, kedysi sme to chceli robit s kabatusom,, vlastne robil on,,, na rs232 sme dali max232 + nejake to hradlo,, skusal to v izbe na lasery,, ze vraj chodilo,,

btw, o tom infra to tusim pisal lada,, ktory robi crushadera,, takze jemu a jeho poznatkom by som velmi doveroval...
dal som sem tie linky preto aby vznikly aj jednoduchsie alternativy optickych spojov,, hlavne lacnejsie,, ja viem ta rychlost nic moc,,
ale niekomu to moze stacit,,, btw prave cital na czfree o tychto "odlahcenych " optickych pojitkach,, zaujimave,, niektory vyuzivaju USB<->IRDA konvertory,, ci TP ... no v kazdom pripade je to zaujimave,,,

btw, vzdialenost podla toho s akou optikou,, tieto varianty,, su tak do 100-200 metrov,, no niektory zufalci som cital maly 1-2 km,, ale s dobrou optikou,,,,

mne osobne by stacilo rychlost 1-4mbps do 200 m,, a cez laser,, uvidim ako budem mat cas,, mozno sa s tym zacnem hrat;)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kabatus
Post subject: RE: ALTERNATIVNE OPTICKE SPOJE  PostPosted: 12.06.2003 - 21:33 #2430
Basic


Joined: Mar 30, 2003
Posts: 111
Location: Pezinok
no ale pozor,
Laserova schema co si poslal, je robena na 9600 baud,
ja som to trosku upravil a dal som tam iny infrafototranzistor, myslim ze to je BWP30 stoji okolo 40 SK a potom nasledne som musel menit pracovny bod fototranzistora, na co som tam pripajkoval trimer, s ktorym sa to dostelovalo.
doma som to skusal cirka na 4 metre na 56kbps to slo s 0% packet loss
a na 115kbps uz mala jedna strana 2% packet loss
ale myslim, ze by sa to este dalo dostelovat, len sa mi s tym uz nechcelo hrajkat.
Haha a skusal som to aj invertovane, cize laser bol zhasnuty a rozsvecoval sa iba pri datovom prenose, ale fungovalo to len na 300 Baud

A este jedna poznamocka, nekupujte MAX 232CPE, lebo s tou to nejde.

BTW, rozmyslal som, ze by som tam pouzil fotodiodu, tie su omnoho ryxlejsie a k nej zosilnovac, ale potom som sa uz k tomu nedostal.

A vobec, teraz mam wifi, tak naco sa s tym vobec zaoberat Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: ALTERNATIVNE OPTICKE SPOJE  PostPosted: 13.06.2003 - 00:14 #2432
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
laser nesmies zhasnut .. musi svietit stale, a podla dat musis iba menit intenzitu .. nesmies nou ale padnut pod prahovu hodnotu, lebo inak sa bude dlho rozsvecovat
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kabatus
Post subject: RE: ALTERNATIVNE OPTICKE SPOJE  PostPosted: 13.06.2003 - 00:19 #2433
Basic


Joined: Mar 30, 2003
Posts: 111
Location: Pezinok
To je samozrejme Wink
ja som to s tym zhasnutim laseru spomenul, lebo sa mi to velmi pacilo, jak to pekne vyblikovalo Wink
To je jasne, ze to musi furt svietit Wink Hmm, a by ma potom zaujimalo, ak ma niekto skusenosti, kolko mu vydrzal laser.
Ja som kupoval laserove moduly z GM-ka, uz neviem presne oznacenie, ale je to podobne, ako tie lasery z ukazovatiek.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: ALTERNATIVNE OPTICKE SPOJE  PostPosted: 13.06.2003 - 00:55 #2434
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
no ja som to nemal v prevoze viac ako 100hod. cisteho casu, a vydrzal to .. (pouzite laser. ukazovatko aj s elektronikou)

inak kolega s kt. som sa o tom kedysi davno bavil, tak ten spominal ze tiez pouzil ukazovatko, ale elektroniku vyhodil a dal k tomu vlastnu, mozno aj vacsie napajanie a ziskal tak vacsie frequencie, ale ze musel to potom chladit Sad(
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
nick80
Post subject: RE: ALTERNATIVNE OPTICKE SPOJE  PostPosted: 13.06.2003 - 18:06 #2437
Basic


Joined: Feb 27, 2003
Posts: 158
Location: Pezinok
btw vcera browsil discusie czfree,, tusim lada spominal ze jednoznacne MAX232A lebo je najrychlejsie,,, ci to myslel pre 115kbps,, ci viac, neviem,,
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kabatus
Post subject: RE: ALTERNATIVNE OPTICKE SPOJE  PostPosted: 13.06.2003 - 22:28 #2439
Basic


Joined: Mar 30, 2003
Posts: 111
Location: Pezinok
Mas pravdu, Max232A je ryxlejsie ako klasicke MAX232
Klasicka Max232 zvlada 115kbps
a Max232A je uz tusim cmos, ak sa nemylim a malo by to zvladat do 512 kbps. Ale na to by si uz musel mat sakra citlivy snimac a trebalo by zacat rozmyslat nad modulaciou laseru.
To uz potom radsej to HDSL-ko
Inak, z HDSL-ka sa ta vyviest primac aj vysielac externe, cize by sa tam mohol napojit aj laser Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
yozo
Post subject: FSO - Free Space Optics (laserbit.sk)  PostPosted: 12.07.2003 - 21:03 #2793
Basic


Joined: Júl 10, 2003
Posts: 33
Location: BA-DNV
neviem, mozno som offtopic a v tejto sekcii sa diskutuje hlavne o alternativnych optickych spojoch s co najnizsou cenou, ale na jar na COFAXe som si vsimol firmu co ponukala dost vykonne (a asi dost drahe) laserove riesenia...

http://www.pcsalon.sk/Stranky/Laser/
a
http://www.laserbit.sk/
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)