Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 14:23


STAROS 2.1

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
mgx
Post subject: STAROS 2.1  PostPosted: 23.09.2005 - 11:58 #23277
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

nova verzia StarOS:

Change log for StarOS v2.10.07 build 4693
September 9, 2005

Changes since v2.01.6:
*) core components have been updated.
*) ssh server has been upgraded to openssh v4.2.
*) ssh logging has been reduced.
*) syslog server no longer shows --MARK-- lines if redirected to a remote server.
*) small atheros update to resolve an optimization problem introduced in an earlier build.
*) zebra 0.95 (rip, ospf & bgp) has been replaced with quagga 0.98.5.
*) quagga watchdog will now ensure the routing daemons do not quit.
*) iptables marking, layer-7 and connlimit features are available for use via the firewall passthrough.
*) cbq now supports gre, esp, ah, and vpn protocols. (vpn will match any packet with gre, esp or ah protocols)
*) cbq 'all' protocol for shape, and qshape now catches all ipv4 protocols, and not just tcp, udp and icmp.
*) firewall 'lallow' (local allow) is now implemented, with the same syntax as 'allow', but will only effect traffic 'to' the host system.
*) firmware upgrade will now show the edition of the current, and uploaded firmware.
*) ssh interface will now show the edition in use.
*) hotspot default rx and tx cbq rates now use the proper values when 'chap' authentication is used.

Release Caveats:
*) none

DOwnload link:

WRAP:

http://www.star-os.com/downloads/oem-vn ... 0-4693.raw
http://www.star-os.com/downloads/oem-vn ... 0-4693.bin
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: STAROS 2.1  PostPosted: 23.09.2005 - 12:08 #23278
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Ako je to s dostupnostou WAR BOARDov (nie WRAP) a StarOS VS ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: hmm  PostPosted: 23.09.2005 - 16:24 #23296
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

podla shop-u star-os dostupne su,

len neviem kto to bude za tie ceny kupovat Sad

http://www.star-os.com/prices.php
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: STAROS 2.1  PostPosted: 24.09.2005 - 00:47 #23305
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Tie ceny vychadzaju okolo 10 000,- SK za kus , ked to porovnas s PROXIMom, TRANGOm a pod tak je to stale skvela cena a uz ani nehovorim o tom co to dokaze Wink -> realne 60Mbit datovy tok s "on the fly" kompresiou v idealnom pripade (prenos komprimovatelnych dat) az 110Mbit datovy tok ... pomer cena / vykon je proste bezkonkurencny Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: STAROS 2.1  PostPosted: 24.09.2005 - 01:19 #23306
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Napriklad aj ja by som zobral dva pary.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: hmmm....  PostPosted: 24.09.2005 - 12:00 #23310
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

mne ako SK resellerovi chybaju napr. nasledovne veci:

+ vacsia podpora od VALEMOUNT ohladom DFS. Neviem, naco vyrobca robi brand new version Vx, ked stacilo aktualnu 2.x doplnit o DFS (dynamicku zmenu frekvencii pre pasmo 5ghz).

+ vacsia stabilita (sam som potvrdil, ze system sa na WRAPoch nahodne restartuje (nahodnost je v intervale 8 hodin az dni). Verim, ze casto moze byt na principe HW, ale vyhovarat sa nanho Sad

+ VALEMOUNT zacal s predajom HW. Je sice pekne, ze ponukaju ISP 420 s 4 miniPCI za 620 USD, ale zial u nas je to absolutne nepredajne.

- ludia porovnavaju WRAP + STAROS s WLINE. Zial, ide o zariadenia z uplne ineho segmentu. Len to zial malokto chape Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: STAROS 2.1  PostPosted: 24.09.2005 - 16:43 #23312
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Quote: › + vacsia podpora od VALEMOUNT ohladom DFS. Neviem, naco vyrobca robi brand new version Vx, ked stacilo aktualnu 2.x doplnit o DFS (dynamicku zmenu frekvencii pre pasmo 5ghz).


odpoved je pomerne jednoducha, pretoze VX nema spolocne s povodnym StarOS zhola nic Wink jedna sa o uplne prepisany kod ktory pokial viem uz nie je na linuxe, je napisane specialne pre proprietarny procesor na WAR BOARDe.

Quote: › - ludia porovnavaju WRAP + STAROS s WLINE. Zial, ide o zariadenia z uplne ineho segmentu. Len to zial malokto chape


nuz ked niekto pouziva sr*cky ala WLINE, OVISLINK a pod tak je to jeho problem, ale myslim ze WAR si urcite svoj segment trhu najde, podobne ako zariadenia PROXIM Tsunami
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
stab_
Post subject: RE: STAROS 2.1  PostPosted: 24.09.2005 - 20:14 #23317
Guru


Joined: Dec 22, 2003
Posts: 1101
Location: Košice
ja osobne by som bral asi 3 kusku war s 2 minipci a 1 so 4mpci. staci sa dohodnut a mozeme to objednat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: STAROS 2.1  PostPosted: 25.09.2005 - 11:33 #23322
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Takze ja beriem jeden par, vyzva na dalsich co maju zaujem.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: STAROS 2.1  PostPosted: 25.09.2005 - 21:24 #23326
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
chcem sa spytat ci novy staros bezi aj na routerboard RB532, v download je pisane pre 200series a x86, tak neviem...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
5gigac
Post subject: dobre  PostPosted: 25.09.2005 - 21:31 #23327
Basic


Joined: Jún 29, 2005
Posts: 173
Location: Michalovce
zatial to vyzera dobre, snad na testovanie by som to zobral aj ja, este hladam dalsie info o tom
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: STAROS 2.1  PostPosted: 25.09.2005 - 22:56 #23332
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Chalan wrote: ›chcem sa spytat ci novy staros bezi aj na routerboard RB532, v download je pisane pre 200series a x86, tak neviem...


StarOS VX bezi vyhradne na WAR boardoch, nova verzia StarOS teda 3.0 (bude tam co to z VXka vraj) bezi na tom istom HW ako StarOS 2.X.

MGX: ak sa mylim tak ma oprav Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: STAROS 2.1  PostPosted: 26.09.2005 - 08:56 #23342
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
Mna nezaujima VX verzia ale ta co teraz vysla Sept 22, 2005: StarOS™ v2.10.0 build 4693 released. Kde sa dozviem ake platformy to podporuje? Wrap mi je jasny ale ja potrebujem vediet ci mi pobezi aj na Routerboard RB532 nakolko je tam MIPS procak...a rozhodujem sa ci RB532kupit a ci nie, dakujem
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: hmmm....  PostPosted: 28.09.2005 - 13:38 #23419
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

mgx wrote: ›
.....+ vacsia podpora od VALEMOUNT ohladom DFS. Neviem, naco vyrobca robi brand new version Vx, ked stacilo aktualnu 2.x doplnit o DFS (dynamicku zmenu frekvencii pre pasmo 5ghz).
.....


no zasa som sklamany, ako vidim DFS zasa absentuje...
...MGX co ti odpisal loonie ohladne nepridania DFS do novej verzie 2.XYZ? to je fakt taky problem ????

vidim to tak, ze asi budem musiet prejst na mikrotik, aj ked som so starosom na svojich masinach uuplne spokojny. ale ked nebude to DFS nemam inu moznost
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: DFS  PostPosted: 28.09.2005 - 19:33 #23436
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

podla mna to problem nie je (neviem ake je DFS vypoctovo narocne, ale imho nie velmi).

Mam skor tucha, ze VALLEMOUNT chce povzbudit predaj svojich IXP 420 boardov bundlovanych s StarOS VX. Lenze zial pri cene hw a funkcionalite SW to IMHO nie je bohvieaka myslienka...

nastastie je tu mikrotik Smile

Mgx
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)