Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 19.03.2024 - 12:02


Zakladanie WIFI siete Step by Step

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 16 of 18 < 1...131415161718 >
Author Message
majak
Post subject: 15 rokov  PostPosted: 25.06.2018 - 11:46 #113472
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
kiwi wrote: ›15te narodeniny siete!

prave sme dosiahli 8000 userov, a aj ked poslednych 400 sme akvizovali, aj bez nich je to stale rast Smile

4.7gbit konekt na dvoch nezavislych linkach

12 ludi z toho jeden servisak, stale to stiha

denne priemerne 60 telefonatov

najviac novych userov su ti, co nemali este net, potom dodava tcom, upc a na stvrtom mieste su nasi byvali, ktori sa od niekial vracaju, zvacsa zo zahranicia Smile


pekne cisla kiwi Smile najviac sa mi pozdava ten jeden servisak.. tak to ma byt
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 25.06.2018 - 11:49 #113473
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
a este otazka mierne offtopic - prave u nas zvazujeme masivnejsi upgrade a nevieme sa rozhodnut ci kupovat licenc a pouzit af11x alebo postaci af5xhd... ma niekto nejake skusenosti z praxe ako idu tie 5xHD-cka? (berme do uvahy aj variantu s duplexermi)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 25.06.2018 - 16:01 #113474
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

tak to je dost rozdiel ci ides do 11x alebo do 5tky...

11x ked ju poratas v celku, je to skoro cena radia s poriadnou zarukou a supportom.

vseobecne 5X idu dobre ( ked si odmyslis pruser z ethernetmi u gen1 a odpadavajuce ethernety u gen2 5Xky Very Happy )

ale ked ti tam niekto posvieti na -50 v rovnakej freq ..mas to zratane.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 25.06.2018 - 16:09 #113475
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Gratulujem KiWi,
no ja ako vas potencionalny zakaznik, ktory si vas vyguglil by som si vas nedal.

Mate fakt mizerne hodnotenia na Googli a na FB, preco sa tomu nevenujete?

Rovnako tak WEB, uspech pripisujes jednej cenovke, ale WEB je ako z 90 rokov a chaoticky, jednu vyraznu cenovku tam nevidim.


Alebo tymto veciam venujem nadpriemernu pozoronost?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 25.06.2018 - 18:49 #113476
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
midnight_man wrote: ›tak to je dost rozdiel ci ides do 11x alebo do 5tky...

11x ked ju poratas v celku, je to skoro cena radia s poriadnou zarukou a supportom.

vseobecne 5X idu dobre ( ked si odmyslis pruser z ethernetmi u gen1 a odpadavajuce ethernety u gen2 5Xky Very Happy )

ale ked ti tam niekto posvieti na -50 v rovnakej freq ..mas to zratane.


vacsina hopov na trase je v bratislave a blizkom okoli takze uz teraz to mame tak kadejak na hrane len riesime zvysenie kapacity za rozumny peniaze a ja moc tie 11x nechcem len sa presne obavam toho ze od tych 5xhd vela ocakavam a nebude to v nasom pripade pouzitelne...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 26.06.2018 - 00:59 #113477
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
gyro wrote: ›Gratulujem KiWi,
no ja ako vas potencionalny zakaznik, ktory si vas vyguglil by som si vas nedal.

Mate fakt mizerne hodnotenia na Googli a na FB, preco sa tomu nevenujete?

Rovnako tak WEB, uspech pripisujes jednej cenovke, ale WEB je ako z 90 rokov a chaoticky, jednu vyraznu cenovku tam nevidim.


Alebo tymto veciam venujem nadpriemernu pozoronost?


najlepsiu stranku mame my - ziadnu Smile presne ako easy taxi Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 26.06.2018 - 01:21 #113478
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
inak rad by som keby mi kiwi vysvetlil tie zdanlivo nahodile suvislosti typu ze ftp server s filmami isiel onoho casu otvorit cez lanku slovanetu aj tu v bratislave (ip adresu 10.2xx.y.y si uz nepamatam), pripadne vyhrata aukcia 3,7ghz co ma o.i. aj slovanet. mne to pripada ako akvizicna spolupraca.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 26.06.2018 - 02:32 #113479
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

gyro wrote: ›
Mate fakt mizerne hodnotenia na Googli a na FB, preco sa tomu nevenujete?

Skus najst nejakeho ISP co ma na Googli dobre hodnotenia?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 26.06.2018 - 12:21 #113480
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

majak wrote: ›
midnight_man wrote: ›tak to je dost rozdiel ci ides do 11x alebo do 5tky...

11x ked ju poratas v celku, je to skoro cena radia s poriadnou zarukou a supportom.

vseobecne 5X idu dobre ( ked si odmyslis pruser z ethernetmi u gen1 a odpadavajuce ethernety u gen2 5Xky Very Happy )

ale ked ti tam niekto posvieti na -50 v rovnakej freq ..mas to zratane.


vacsina hopov na trase je v bratislave a blizkom okoli takze uz teraz to mame tak kadejak na hrane len riesime zvysenie kapacity za rozumny peniaze a ja moc tie 11x nechcem len sa presne obavam toho ze od tych 5xhd vela ocakavam a nebude to v nasom pripade pouzitelne...


ak nemas v 5tke kde uhnut 5X ta nevykúpi. 17/24 , licenc
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 26.06.2018 - 12:31 #113481
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

bakula wrote: ›Skus najst nejakeho ISP co ma na Googli dobre hodnotenia?

Skus napr mna Smile Mam sice len zopar recenzii ale vsetko 5* Smile
Ale mozno teraz pojdu hodnotenia dole, ked som to zverejnil tu Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 26.06.2018 - 12:52 #113482
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

pri tisicoch userov sa vždy nájde niekto kto bez predošlého upozornenia napíše recenziu, nie je možné s nim komunikovať...atď. Jedine pracne odpisovať každému jak vidno u BBXu čo je vlastne správne Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 26.06.2018 - 15:10 #113483
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

to gyro:

beriem tvoj point, marketing je urcite jedna z nasich najvacsich slabosti a kedze nevieme povedat, ze o kolko userov prichadzame, tak ani nevieme kvantifikovat, kolko by sme na to mali davat penazi, aby sme to napravili.

Doteraz som mal pocit, ze je to plytvanie, ale mozno na to zmenim nazor. To je vec vnutorneho presvedcenia.

Ty bezdovodne ucis a snazis sa pomoct detom, ktore to vlastne nechcu.

Ja nechcem nikoho zavadzat reklamou, alebo mazanim prispevkov deti, ktore vypisuju hodnotenia pod dojmom prilis sladkej vecere s pepsicolou. Moj kompas je pomer odchadzajucich/baza.

to majak:
neboj, 3.7 sme si zaplatili sami, nekupil nam ju slovanet Smile, oni su kupili svoju freq
ani nic ine mi nekupili a naozaj 100% nasej firmy vlastnime my a nijakym sposobom nas nikto neovlada (okrem sorosa, samozrejme)

myslim, ze vzhladom na to aku ma slovanet penetraciu, tak oni su pomerovo najvacsim dodavatelov novych klientov do nasej siete Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 24.04.2019 - 21:00 #113697
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

rok 16

8700 pripojok
5.5gbits cez dve linky
1 servisak
12 ludi
40 hovorov denne (vyrazny pokles po zlepseni internych procesov ohladom platieb)

zaujimavosti:
- pocet aut inych ako VW - 2
- spotreba elektriny 90000kWh
- spotreba nafty 11000l

ak odhadnem, ze priemerna cena netu nasej konkurencie za 30-100mbits je 16eur, tak 16-12=4e x 12mesiacov x 8700 domacnosti = 417600eur

toto je suma za rok, ktoru sme ludom v nasom okrese usetrili a oni to mohli pouzit na zlepsenie svojho zivota

okrem toho, vsetci ludia co u nas pracuju, od technikov, cez call centrum az po adminov su zo Spisa, takze aj takymto sposobom sa podporuje miestna ekonomika

zisky reinvestujeme u nas, nekupujeme si apartmany v chorvatsku vedla glvacov a inych pijavic, naopak, kupili sme znicene rekreacne stredisko v slovenskom raji a pomaly ho nanovo stavame
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jano55
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 25.04.2019 - 11:52 #113698
Basic


Joined: Aug 04, 2013
Posts: 90

To je síce pekne ale okrem sídlisk ako západ kde je natiahnuta optika nula bodov... Známy z obce Betlanovce je celý šťastný ze vybavil prípojku od telekomu a zbaví sa internetu ktorý kolíše a vypadáva maximálne mu od vás ide 25mbit ale skutočnosť je 8.9.10mbit a výpadky ďalší známy Markusovce, Letanovce a iné obce podobne čiže ako hovorím kde nemáte optiku nula bodov... Dokonca aj tie Betlanovce kde ste menili technológiu...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 27.04.2019 - 08:03 #113699
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

v obciach, kde dosahujeme "max 25mbits, ale poveceroch len 8-10mbits a kde dosahujeme nula bodov", mame pripojenych priblizne 3500 domacnosti

priemerna cakacia doba na zriadenie pripojky je do 5 dni, nie je potrebne priniest flasu, pokosit mi travnik, ani nijako "vybavovat" pripojku

za rok 2018 sme mali priblizne 5500 vyjazdov, od zakaznikov sme si nechali zaplatit 127! ks, to su 2%, alebo 0.18Eur per vyjazd (zvacsa opakovane zneuzivanie servisu kvoli pokazenemu pocitacu, nefungujucej elektrine)

konkretne v obci Betlanovce sme investovali do LTE, kde jedno AP stoji 5000+ EUR a bezplatne sme klientom vymenili koncove zariadenia

to, ze ludia ktori maju hlavu pri vytahovej sachte ked chcu spat a kazdy rok 5 mesiacov v bytovke hucia zbijacky, ktore rekonstruuju zakazdym dalsi byt, maju na druhej strane 100mbits net, ktory im ide 10-20mbits, pretoze nascanuju 20-50 sieti

takze ak niekto, kto zije pod lesom v Betlanovciach, prenajima pol domu turistom, ktori idu do Slovenskeho raja a za 12e chce, aby vsetky 4 rodiny, ktore ubytoval, mali net a on este kukal na samsungu HD youtube, lebo si nechce zaplatit trapneho lokalneho ISP s OTT, sa stazuje a nakoniec si da pripojku za 29e mesacne a ked dojde k poruche, tak vola tajne rupkki technika, lebo nechce zaplatit 56e za vyjazd a ma pocit ze vyhral?

je mi luto takychto ludi, ale my tu sme pre tych ostatnych Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 16 of 18 < 1...131415161718 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)