Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 21:34


Upozornenie pre neplaticov

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
JOFO
22 Post subject: Upozornenie pre neplaticov  PostPosted: 30.10.2017 - 23:16 #113125
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

Zdar, po dlhsom case mam opat technicky dotaz? Ako riesite upozornenie neplaticov? Kedysi som to riesir redirektom cez web-proxy na svoju lokalnu stranku s upozornenim. Kedze sa ale vacsina webu presunula do https, tak redirekt uz akosi neprichadza do uvahy. Ako to riesite? Maily ci SMS su neefektivne, kedze ludia casto menia oboje.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jurkoo
3 Post subject: RE: Upozornenie pre neplaticov  PostPosted: 30.10.2017 - 23:40 #113126
Basic


Joined: Aug 30, 2011
Posts: 248

po splatnosti posielam sms a mail na posledny znamy kontakt, ak nezareaguje/nezaplati, tak posielam list. ak opet nezareaguje, tak posielam doporuceny list rovno s pokutou a odpajam od netu.
mne sa toto osvedcilo. nastastie nemam tak vela neplaticov, aby som na tom posielani sms ci listov prerobil. vacsina ludi sa spameta po smske ci maile, a mam aj takych co im chodia pokuty viacmenej pravidelne a oni ich potom platia Very Happy
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
JOFO
1 Post subject: RE: Upozornenie pre neplaticov  PostPosted: 31.10.2017 - 10:01 #113128
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

Ok, to je aktualne aj moja alternativa.. Len som rozmyslal, ci neexistuje nejaky sposob, ako zakaznikovi zobrazit v prehliadaci nejaku spravu. Nemusi sa jednat len o upozornenie na nedoplatok. Kedysi som takto zakaznikov upozornoval napr aj na planovane odstavky pripadne na poruchu na uplinku, takze hned vedeli, ze je odstavka, ze nemusia restartovat radia, routre resp celu domacnost Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
1 Post subject: RE: Upozornenie pre neplaticov  PostPosted: 31.10.2017 - 11:56 #113129
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

klasika, presmerovanie 80tky portu na nejaku infostranku.....bud trvalo, alebo kazdu hodinu ? ako len chceš :
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: Upozornenie pre neplaticov  PostPosted: 31.10.2017 - 14:27 #113131
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

jofo tento problem sa riesi aj na ispforum.cz to https je veru problem mi to stale mame len na tu 80 port a prsote cakame kym zakaznik ide aj na nejaky web kde este nei je https, zatial sa to celkom este dari upozornovat.... Samozrejme nie je to hned ako to byvalo ale stale to ma efekt a po 10 dnoch ked stranka nepomaha pride mu email...
a ked uz dlh stupne nad 50e tak nam to zobrazi a uz volame priamo a ked nezaberie posielame upomienku a pak ked uz ani to sa odpaja net ako to pisal jurko..Very Happy

sms zatial neriesime...

neviem ako by sa dala poriesit aj to https Sad
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
1 Post subject: RE: Upozornenie pre neplaticov  PostPosted: 31.10.2017 - 16:02 #113132
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

80tku mam presmerovanu uz tiez hodne dlho Smile
Len dnes uz je velka vacsina webov na https a to uz je problem. Najcastejsie sa u zakaznikov pozera facebook, gmail a youtube a vsetko je to uz https..
Rozmyslal som nad captive portalom, ktory by zakaznika najprv presmeroval (tak ako je to na hotspotoch), ale zatial som nenasiel nejaky rozumny sposob realizacie Smile
Asi fakt neostava uz nic ine, len pisat a telefonovat. Len je to zas dalsia cinnost navyse, ktoru nemoze robit automat Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
1 Post subject: RE: Upozornenie pre neplaticov  PostPosted: 31.10.2017 - 18:24 #113133
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

MK hotspot tuto funkciu zvladne bravurne Wink a spraviš len redirect...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: Upozornenie pre neplaticov  PostPosted: 02.11.2017 - 07:25 #113137
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

email ti napise aj automat a posle .... k listovej veru uz potrebujes cloveka ale to mi davame ako som pisal uplne posledne a ak za rok poslem jednu upomienku tak to akurat....

jofo mozno by to cez ten hotspot v mk nejak slo len veru bude treba nad tym riadne porozmyslat ze co by to vedelo skomplikovat..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
1 Post subject: RE: Upozornenie pre neplaticov  PostPosted: 02.11.2017 - 18:01 #113138
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

midnight: vies aj nieco blizsie k tomu napisat.. toto napadlo i mne, ale zatial sa mi nepodarilo vymysliet funkcne riesenie
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
edusko
Post subject: RE: Upozornenie pre neplaticov  PostPosted: 02.11.2017 - 18:28 #113139
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

ja mam tiez taky dotaz ako presmerujem pppoe na hotspot
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
1 Post subject: RE: Upozornenie pre neplaticov  PostPosted: 03.11.2017 - 09:34 #113140
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Však si rozbehnite hotspot niekde na GW a následne pravidlami a adress listom si nasmerujete IP do portálu....Presné riešenie v hlave nemám, treba dumať.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
1 Post subject: RE: Upozornenie pre neplaticov  PostPosted: 03.11.2017 - 12:12 #113141
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

Ved prave, ze uz nad tym dumem nejaku dobu, ale nepodarislo sa mi to rozbehnut.. Zakaznikov mam v roznych lokalnych subnetoch, takze asi len cez NAT ich potom smerovat do HotSpot zony, ale netusim ako Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
1 Post subject: RE: Upozornenie pre neplaticov  PostPosted: 03.11.2017 - 14:29 #113142
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

V tom pripade budes musiet v tych lokalnych zonach manualne posielat zakaznikov do hotspot zony niekde v sieti
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)