Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 11:06


Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 21 of 21 < 1...1718192021
Author Message
midnight_man
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 28.09.2016 - 12:54 #111725
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Typ pripojenia:

A
Min. 12/0,512 Mb/s
675 škôl / 186€ mesačne

B
Min. 3/0,256 Mb/s
1417 škôl /99€ mesačne

C
Min. 2,5/0,256 Mb/s
204 škôl / 92€ mesačne

D
Min. 128/128 kb/s
205 škôl / 84 € mesačne

F
Min. 2,5/0,256 Mb/s
455 škôl / 78€ mesačne


Chlapi tak....taketo pripojky za take ceny...potom sa cudujeme ze skade ma ruzovy tolko financii. platit za linku 2,5 /0,2 78€ mesačne..tak to je fajn.

a to ešte tie prenajmy HW za 72€ mesačne/škola.....bez komentara
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 28.09.2016 - 14:42 #111731
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

ano a potom to tak vyzera ako ked som bol s riaditelom jednej skoly ze od ruzovych to maju len na jedno pocitaci lebo to musia mat kvoli zmluve ktore im stat nakazal a nebudu si robit problem... a ten internet im nepokryje tri pc triedy a na to uz si bud davaju ineho poskytovatela sanet som pocul alebo lokalneho ked nie je optika na blizku....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 28.09.2016 - 21:25 #111733
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

pedro4444 wrote: ›ano a potom to tak vyzera ako ked som bol s riaditelom jednej skoly ze od ruzovych to maju len na jedno pocitaci lebo to musia mat kvoli zmluve ktore im stat nakazal a nebudu si robit problem... a ten internet im nepokryje tri pc triedy a na to uz si bud davaju ineho poskytovatela sanet som pocul alebo lokalneho ked nie je optika na blizku....


tento dodatok bol uzavrety s moznostou vypovedania jednotlivych skol v lehote 14 dni - vyborny cas aby spominany riaditel tuto saskaren zrusil, ak ju realne nepouziva a nepotrebuje.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 28.09.2016 - 21:43 #111734
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

pixall wrote: ›
pedro4444 wrote: ›ano a potom to tak vyzera ako ked som bol s riaditelom jednej skoly ze od ruzovych to maju len na jedno pocitaci lebo to musia mat kvoli zmluve ktore im stat nakazal a nebudu si robit problem... a ten internet im nepokryje tri pc triedy a na to uz si bud davaju ineho poskytovatela sanet som pocul alebo lokalneho ked nie je optika na blizku....


tento dodatok bol uzavrety s moznostou vypovedania jednotlivych skol v lehote 14 dni - vyborny cas aby spominany riaditel tuto saskaren zrusil, ak ju realne nepouziva a nepotrebuje.


no neviem ako to je papierovo ale povedal mi ze to proste nemoze zrusit bo by si narobil zbytocne problemy a to viem ze on je typ co si vela veci sam obehal a skolu posunul pekne.... a dnes to aj bolo v spravach ze ako vsetky skoly tymto pomalym internetom bude zastresovat jeden poskytovatel...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 29.09.2016 - 06:15 #111735
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

Ono to je asi tak ze ak zrusia toto pripojenie tak pada mnozstvo inych projektor ako napr. eset, vsetko od MS....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
roflcopter
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 05.10.2016 - 19:46 #111747
Basic


Joined: Okt 05, 2016
Posts: 2

Sledoval som tu debatu alternativci VS telekom.. Nemozem obhajovat telekom, sam im neviem prist na meno - v obci mame VDSL ale do nasej ulice nedosiahne, aj ked "par" metrov od nas este dosiahne, lenze kabelaz do nasej ulice ide snad cez vedlajsiu obec (ulicna vzdialenost od krabice telekomu na vedlajsej ulici cca 700m, kabel vsak podla technika cez 2km).

Co ale chcem povedat, ze bezdrot alternativci (dvaja) tu v obci defacto kopiruju ponuku DSL. Jeden ma najvyssiu poskytovanu rychlost 30/1, druhy 26/20/2 (prve cislo"browsovanie", druhe "stahovanie", tretie up).
Co sa tyka cien, tak aby boli lacnejsi nez telekom, treba sa nie ze zaviazat na 2 roky, ale zaplatit komplet sumu na 2 roky vopred.
A stabilita? Podla suseda, ked fuka, snezi, prsi, alebo vzdy vecer 18:00-22:00 "je rychlejsie browsovat cez mobilne data" (citujem)..

Takze ja si aktualne "uzivam" svetelnu rychlost nezrychleneho ADSL XL 10/1 cez pol rok od zavedenia do novostavby a zatial ziaden vypadok, ani som nikdy nepocitil ziadne signifikantne spomalenie (ale nemeral som to, hlavne ze je to stabilne koli praci a stiha streamovanie youtube v HD - staci mi ze manzelka frfle ked cez burku vypadava satelit). Zlaty fibernet pred stahovanim..

Skratka, neviem ake rychlosti a za ake ceny poskytujete vy, ale nechce sa mi verit, ze by niekto dal prednost bezdrotu pred optikou od akehokolvek operatora..

JOFO wrote: ›Hlavne, ze zrychlili az na 2-nasobok, na webe maju pri Magio L rychlost az do 30/3M na VDSL a cenu 15 EUR Smile

Podla tej rychlosti je to skor ADSL L, bud pocas svetlej chvilky, alebo pocas zlej po zrychleni (obcas stare kable nepustia). VDSL nieje vsade..
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 05.10.2016 - 20:46 #111748
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

Je to ADSL L, ktoré by malo ísť podľa tabuliek o dosť rýchlejšie. Druhá vec je, že od ústredné s VDSL je to možno 200m takže ďaleko to nie je. A za tu cenu by tam to VDSL malo byt v najvyššej variante. Ak je k dispozícii optika tak je to pre ľudí lákavejšie, ale nezabúdaj na to, že takmer žiadna obec na Slovensku optikou nedisponuje, takže aj preto na vidieku mame na vrch, keďže Telekom nedokáže väčšinou konkurovať ani rýchlosťou ani cenou. A prístupom k zákazníkovi už ani toľko.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
roflcopter
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 06.10.2016 - 13:06 #111754
Basic


Joined: Okt 05, 2016
Posts: 2

JOFO wrote: ›Je to ADSL L, ktoré by malo ísť podľa tabuliek o dosť rýchlejšie.

No ADSL L je 5/0.5 pred zrychlenim, 8/1 po zrychleni, takze by to sedelo na rychlost pred zrychlenim.. Zrychlenie este len prebieha postupne, ukoncene by malo byt az v polke novembra, takze zalezi od lokality.. Dost ludi ale po forach pise, ze zrychlenie bolo minimalne, zvacsa z dovodu kabelaze z obdobia dinosaurov..
Kazdopadne, ak je tam k dispozicii VDSL, malo by stacit o to poziadat a zaplatit tych 10 ci 20 eur za novy routermodem.


JOFO wrote: ›Ak je k dispozícii optika tak je to pre ľudí lákavejšie, ale nezabúdaj na to, že takmer žiadna obec na Slovensku optikou nedisponuje...

Narazal som hlavne na tento komentar.. Smile
neos wrote: ›Btw, teraz som pripojil klienta, ktory ma pred domom ukoncenu telekom optiku, ale nechce s nimi nic mat Very Happy
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 06.10.2016 - 13:24 #111755
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

JOFO wrote: ›.... ale nezabúdaj na to, že takmer žiadna obec na Slovensku optikou nedisponuje, takže aj preto na vidieku mame na vrch, keďže Telekom nedokáže väčšinou konkurovať ani rýchlosťou ani cenou....



To platilo pred rokom...dnes telecom kope, vrta, rube..kde sa da. Kazda nova vystavba ma nachystane chranicky a FTTH no problem aj v hociktorej malej dedinke....bude sranda.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 18.10.2016 - 10:57 #111803
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

roflcopter: ak niekto byva v rodinnom dome, nieje odkazany platit vela za balik internetu s tv. Ak trocha rozmysla, da si sharing a ma lepsi sluzbu za 1/3 ceny.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 21 of 21 < 1...1718192021
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)