Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.03.2024 - 00:17


Preco vyhorela UPSka?

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
PCnity
Post subject: Preco vyhorela UPSka?  PostPosted: 17.10.2016 - 13:04 #111789
Ucen


Joined: Okt 11, 2003
Posts: 730
Location: Samorin
Zdravim,

Nemate tusenie co sa mohlo posrat, ked plne funkcna UPSka po presune zadymi? Ide o IBM (APC) 7500 RT, input mala nastaveny na 3 fazy, uplne normalne fungovala...

Vsetko som odpojil, aj input terminaly, vytiahol baterkove moduly, preniesol UPSku a bertky na voziku z DC a pkne pohodlne bez extra vybracii v kufi auta domov...

Doma som ju hodil do racku, terminaly som este nezapajal, iba som nasadil baterkove moduly (koenktor neumozni prepolovanie) a tak viac menej zo srandy stlacil tlacislo TEST.

Sklblo ventilatormi, zacala pisakt a po 5 sekundach z nej zacal stupat dym smridiaci splaenym PCB... Uchadza mi co zle som spravil... Bola z 2009, ale planoval som v nej len vymenit akumulatory a dalej pouzivat, toto ma prekvapilo.

Stretol sa s tym niekto?

Je to tazka svina, dnes ju vsak zase vytiahnem a pozriem dnu... Ak by to bol nejaky kapacitor, alebo vykonny tranzistor, viem si ich vymenit, ale zaujima ma co sa tomu mohlo stat?
Napadlo ma, ze ci nevadilo ze nebola pripojena na zemnenie? Aj tek rack mam len ako ulozisko, cize ani ten nie je zemneny... Mala tam iba pockat kym kupim nove akku.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Preco vyhorela UPSka?  PostPosted: 17.10.2016 - 14:14 #111790
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
nechcem nikoho menovať, ale niekto tu má veľmi bohaté skúsenosti z dymiacimi upskami
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: Preco vyhorela UPSka?  PostPosted: 17.10.2016 - 15:04 #111791
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

asi ty zhoreli riadiace vykonove FETy. Otvor a uvidis. Vacsinou sa to stava vtedy, ked menic nema pripojenie na bateriu (alebo je prerusene ci skratovane).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Preco vyhorela UPSka?  PostPosted: 17.10.2016 - 17:22 #111792
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

mgx wrote: ›asi ty zhoreli riadiace vykonove FETy. Otvor a uvidis. Vacsinou sa to stava vtedy, ked menic nema pripojenie na bateriu (alebo je prerusene ci skratovane).


predpokladal by som ze takato relativne high-end UPS bude mat taketo zakladne ochrany vyriesene.. skor by som uvazoval o tom, ci bol spravne prepnuty vstup (230/380v), ci nedoslo k poskodeniu pri preprave, ci tam nebola zakotulana nejaka skrutka a po prenose skoncila kdesi na doske a sposobila skrat, atd.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Preco vyhorela UPSka?  PostPosted: 17.10.2016 - 18:23 #111794
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1590

mne sa 2x stalo so starsou UPS ze ked som pripojil baterie a nezapol ju do stavy tak vyhorela...

odkedy zapojim najprv baterie a potom stavu a az potom zapnem uz sa to nestalo...


predpokladam ze sa hlboko vybiju kondiky ktore po zapnuti ups bez vstupu dostanu supu z baterii pretoze tie vedia dat udatne (hustokrute ) ampere a vypali to drahy na PCBcku...

aspon tolko som vydedukoval z pitvy znicenych UPS
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
PCnity
Post subject: RE: Preco vyhorela UPSka?  PostPosted: 17.10.2016 - 20:41 #111795
Ucen


Joined: Okt 11, 2003
Posts: 730
Location: Samorin
kotol wrote: ›mne sa 2x stalo so starsou UPS ze ked som pripojil baterie a nezapol ju do stavy tak vyhorela...


Kurnik! Drahe ponaucenie... Niekde som cital ze zem a nula _musia_ byt vzdy zapojene, ale toto som necakal.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: Preco vyhorela UPSka?  PostPosted: 17.10.2016 - 21:50 #111796
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

v manuale menicov je vacsinou pisane, ze

1) bateria sa nesmie odpajat (hlavne pri hybridoch, lebo menic potom nema kde ukladat kW a odpali vykonove FETy

2) nabijanie kondenzatorov sa robi presne stanovenym postupom - bud pripojenim makkeho zdroja s cca 40W ziarovkou a pomalym nabitim alebo u UPS pripojenim "AC in", co nabije kondenzatory (je tam na to prislusny obvod). Zapnutie bez nabitia sa konci hore popisanym dymom z PCB.

ak mas trosku el.nadanie, mozes zobrat hotair a vymenit vyhorete elektrolyty, ale vacsinou odidu aj riadiace IO a meni sa cela PCB. SKus poskumat na ebay, casto to byva ako #sparepart
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)