Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 16:23


voip sip nat

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
Chalan
Post subject: voip sip nat  PostPosted: 22.10.2015 - 11:19 #109825
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
caute, mam takyto zvlastny problem...

klient mal na privodnom kabli VoIP branu well ata172, ktory robil nat...

vsetko chodilo kym nechcel wifi. dal som mu teda wifi router tplink tl-wr740n s ddwrt a voip gw well ata172 som dal z nat do bridge a zapojil za wifi router...

voipgw sa v pohode registruje a tvari sa ze je vsetko ok... neda sa vsak na neho dovolat... taktiez mi klient hlasil ze oni volat mozu avsak ich druha strana nepocuje...

zmenil som teda v nastaveni asterisku pri jeho extension nat z no rfc3581 na yes a uz to funguje...

ja mam ale doma tiez voip telefon (siemens) za natom (mikrotik) a nepotrebujem aktivovat v asterisku nat na yes... vlastne vsetky ostatne extensions maju NAT na no rfc3581 a slapu ok...

v com moze byt problem? alebo preco je rozdiel medzi mikrotik nat a ddwrt nat Smile vedel by mi to niekto pomoct objasnit a pochopit?

dakujem

ps: este ma napadlo, rozdiel medzi nim a mnou tu je, ja mam fullnatovanu verejnu ip on nie...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: voip sip nat  PostPosted: 26.10.2015 - 09:57 #109831
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

To kurvitko sa vola SIP ALG a v kazdom routri, kde je defaultne zapnute (vacsina) sa to sprava inak. Vacsinou to robi zle. Ak mas moznost to vypnut, tak to vypni. Na Mikrotikoch a Ciscach to na pocudovanie nerobi problem, ale aj tak odporucam vypnut vsade, kde sa da.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)