Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 11:40


Zakladanie DVB-T vysielaca

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
kiwi
Post subject: Zakladanie DVB-T vysielaca  PostPosted: 15.10.2015 - 20:59 #109776
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

Viaceri z vas sa ma pytali na DVB-T lokalny multiplex, tak aby som neustale nepisal PM-ky dokola, tak by som to tu zhrnul.

V skratke. (niektore drobne nepresnosti si nevsimajte, resp. beriem ze veci nenazyvam spravnou terminologiou, je to preto, ze nie som na to odbornik)

Potrebujete poziadat o licenciu/frekvenciu. Je to napodiv bezplatne.

Musite napisat ziadost o jej pridelenie, je to relativne komplikovana vec, ja som si to nechal vypracovat clovekom, ktoreho som zaplatil. On preskuma, ktora freq je vo vasom regione pouzitelna atd.

Po poziadani o freq, urad zacne konanie, v ktorom je niekolko veci, ale najma koordinacia frekvencie s okolitymi krajinami.

Ak to vsetko klapne, trva to par mesiacov, tak dostanete povolenie a do roka musite zapocat vysielanie.

Jedna freq utiahne teoreticky 30+mbits, realne tak 20-24. Tzn. podla kompresie viete vysielat nejaky pocet kanalov. Realne tak 10x 2mbits v h264.

Toto staci na doplnkovy produkt, kde klient vo verejnom multiplexe ma markizu a stv a pod a vy predavate nejake premiove kanaly, ala towercom.

HW stoji priblizne 20k eur, tj. antena, zosilovac, filtre, modulator. Ja mam tento stupen ako jeden hw a potom k tomu transkodery + multiplexer, ktory vie scramblovat (vedia to asi vsetky, tj. pripajaju sa na nejaky SMS+CAS) , toto moze stat 6-10k.

Klientovi potom predavate dvb-t stb s kodovacim systemom + kartu.

Urcite existuju aj lacnesie riesenia, ale zas nie prilis Smile.

Pokrytie zavisi od schvaleneho vykonu, ale chodi to aj mierne za kopec, a nie je potrebna priama viditelnost, celkom sa to poodraza a ide to pekne.

kiwi
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: Zakladanie DVB-T vysielaca  PostPosted: 17.10.2015 - 13:02 #109788
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

Dik za vysvetlenie. Aby sme rozumeli spravne, pises, ze vyziadanie frekvencie je bezplatne, ale jej udrziavanie (rozumej poplatky voci TUSR) je nejako spoplatnene?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Zakladanie DVB-T vysielaca  PostPosted: 17.10.2015 - 14:55 #109790
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

licencia je na 10rokov a neplati sa za nu nic, ani za pridelenie, ani za jej udrziavanie
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: Zakladanie DVB-T vysielaca  PostPosted: 18.10.2015 - 14:19 #109794
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Ďakujeme!
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Zakladanie DVB-T vysielaca  PostPosted: 18.10.2015 - 15:14 #109795
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

kiwi wrote: ›licencia je na 10rokov a neplati sa za nu nic, ani za pridelenie, ani za jej udrziavanie


ja som taky menej chapavy - takze vysielac DVB-T nespada ani pod polozku 6, ani pod polozku 10 v sadzobniku? http://www.teleoff.gov.sk/data/files/26551.pdf

v rozhoduti o prideleni frekvencie nie je uvedena ziadna opakovana uhrada?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Zakladanie DVB-T vysielaca  PostPosted: 18.10.2015 - 21:52 #109803
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

misko, netrap ma, vies ze ja nie som na citanie tejto literatury

pisem to co sa realne deje Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Zakladanie DVB-T vysielaca  PostPosted: 18.10.2015 - 23:21 #109806
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Smile ved len nakukni do rozhodnutia o prideleni frekvencie, ktore mas na tu frekvenciu vydane, je to tam uvedene pred koncom, pred poucenim Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)