Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 15:03


jednovlaknovy vs dvojvlaknovy sfp

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
airbilly
Post subject: RE: jednovlaknovy vs dvojvlaknovy sfp  PostPosted: 04.06.2015 - 12:46 #109148
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
pixall wrote: ›
kotol wrote: ›v asmku maja lacne WDMky ale iba do 3km... tusim stoja 16Ecok kus inak duplex sfp je uz drahsie ako WDM


3km moduly viem dodat za 14,50 za kus... ukoncenie SC konektorom

Otestované v mikrotiku a tplinku?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: jednovlaknovy vs dvojvlaknovy sfp  PostPosted: 04.06.2015 - 12:58 #109149
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

airbilly wrote: ›
pixall wrote: ›
kotol wrote: ›v asmku maja lacne WDMky ale iba do 3km... tusim stoja 16Ecok kus inak duplex sfp je uz drahsie ako WDM


3km moduly viem dodat za 14,50 za kus... ukoncenie SC konektorom

Otestované v mikrotiku a tplinku?


otestovane vo vsetkom moznom - edgecore, nway.. mikrotik nepouzivam a tplink tiez tak nejak Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: jednovlaknovy vs dvojvlaknovy sfp  PostPosted: 05.06.2015 - 16:19 #109165
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
nakoniec im wdmko ajtak nechodilo a z 1min vypadku sa stal hodinovy Smile este stastie ze mam backup... "obetovali" teda aj druhe vlakno a ide to na klasickych dvojvlaknovych prevodnikoch...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: jednovlaknovy vs dvojvlaknovy sfp  PostPosted: 09.06.2015 - 13:58 #109207
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
Chalan wrote: ›nakoniec im wdmko ajtak nechodilo a z 1min vypadku sa stal hodinovy Smile este stastie ze mam backup... "obetovali" teda aj druhe vlakno a ide to na klasickych dvojvlaknovych prevodnikoch...


ach tieto prihodicky s firmickami Smile

to mi pripomenulo ako som riesil tuna v bratislavskom digital parku vypadok u jedneho velkeho zakaznika.. nakoniec sa zistilo ze upratovacka zadrela mopom do optiky v rozvodni a vytrhla kabel...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: jednovlaknovy vs dvojvlaknovy sfp  PostPosted: 10.06.2015 - 22:30 #109213
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1590

ked nechodi WDM a ide duplex vacsinou sa jedna o nepriechodziu trasu pre 1550nm, ohyby, zalomenia, vadne patch kordy
duplex je 1310 vacsinou a to prejde lepsie cez bordel
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: jednovlaknovy vs dvojvlaknovy sfp  PostPosted: 17.06.2015 - 14:34 #109240
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
to vlakno vyuzvial predtym moj backup provider a mal WDM a chodilo to bezproblemov... backup provider zanikol a kupil ho primarny provider a aby neplatil dalsiemu za vlakno k nam vyuzil to vlakno co patrilo povodnemu backup providerovi...

takze tam bol zrejme problem s kompatibilitou... na svojej strane maju cisco a tie moduly boli nejake noname, neviem presne, skusali dva typy...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: jednovlaknovy vs dvojvlaknovy sfp  PostPosted: 17.06.2015 - 20:02 #109242
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1590

tak top uz je laxnost providera ze si nevyskusa kompatibilitu pripadne ci mu to zere no-name WDMka...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: jednovlaknovy vs dvojvlaknovy sfp  PostPosted: 18.06.2015 - 17:47 #109250
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
no ved Smile ale tak to chcel osud, ja som rad ze je to duplexne, take sfp moduly mam aj skladom ak by sa niektory pokaslal... wdm nepouzivame...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: jednovlaknovy vs dvojvlaknovy sfp  PostPosted: 18.06.2015 - 20:42 #109251
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Chalan wrote: ›no ved Smile ale tak to chcel osud, ja som rad ze je to duplexne, take sfp moduly mam aj skladom ak by sa niektory pokaslal... wdm nepouzivame...


momentalne ozivujeme novo postavenu cast siete, cca 700 pigtailov, cca 2000 zvarov. v hlavnych trasach okolo 96 vlakien. hlaska "wdm nepouzivame" by ma stala tak 20tisic euro naviac..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: jednovlaknovy vs dvojvlaknovy sfp  PostPosted: 19.06.2015 - 12:05 #109253
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

pixall wrote: ›
Chalan wrote: ›no ved Smile ale tak to chcel osud, ja som rad ze je to duplexne, take sfp moduly mam aj skladom ak by sa niektory pokaslal... wdm nepouzivame...


momentalne ozivujeme novo postavenu cast siete, cca 700 pigtailov, cca 2000 zvarov. v hlavnych trasach okolo 96 vlakien. hlaska "wdm nepouzivame" by ma stala tak 20tisic euro naviac..


No konecne ten spravny argument Laughing
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)