Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 16:11


Patalie s Alcomou

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
stehnoo
Post subject: Patalie s Alcomou  PostPosted: 11.08.2013 - 23:30 #104107
Basic


Joined: Aug 05, 2011
Posts: 79

Ahojte,
chcem sa s Vami podelit o svoje zazitky s "profesionalnymi" spojmi Alcoma a spytat sa ci ste tiez niekto zazil nieco podobne alebo len ja mam na sebe nejaku kliatbu ci co.
Mam 4 spoje Alcoma, dve 24GHz MP155 a dve 17GHz 165 ktore este stale splacam. Tu je zhruba chronologicky zoznam mojho trapenia s tymito zariadeniami:

- radom na tri roky starom radiu je uplne rozpraskany, drzi uz iba a tretine skrutiek, namiesto bielej farby je tmavo zlty. Okamzite mi poslali nahradny radom, vraj je to zahada, musi vydrzat ovela dlhsie.

- 24Ghz radio nemozem pustit na viac ako 25Mbit pretoze v uplne nahodnych intervaloch prestane komunikovat, spoj sa rozpadne a nespoji sa. Nepomoze nic, len skusat vsetko mozne aj nemozne kym spoj nenaskoci. Vypadne zasadne v nedelu rano alebo cez statny sviatok - bez srandy, stalo sa to asi pat krat.

- menil som napajaci zdroj za eltek, Alcomy namiesto 48V dostali 50,2V, dva kusy vyhoreli. Vymenil som svorkovnice zapojil jedna vyhorela. Skrat na kabli do ODU jednotky modry kabel sa skratoval s obalom ODUcky. Rok predtym to fungovalo bez problemov. VYmena svorkovnice aj kabla spo jnenabehol. ODU je poskodena tak ze musi mat samostatne napajanie

- chcel som navysit kapacitu spojov zo sucastnych 50Mbit na 100 Mbit. Akciova cena jak pre mna 1000,-, inak 1500.

- Pani co ma na starosti zasielanie licencnych klucov mi ich poslala 22 hodin pred expiraciou aj napriek tomu ze faktura bola zaplatena minimalne dva tyzdne predtym. Email som nevystriehol, kluce expirovali, spoj sa prepol na 10Mbit prenos - v predoslych verziach sa odpojil uplne aspon ze to dali do poriadku

- isiel som nahodit nove kluce, neda sa. Po expiracii potrebujem specialne nove kluce, pisem email, pani posiela, vybavene

- spoj prepnuty na 10Mbit chcem dostat opat na povodnu prenosovu rychlost. Nemozem sa dostat do dohladoveho programu ani na jednu zo styroch jednotiek. Pisem email, odpoved: zahlateny TCP prenos (na profesionalnom spoji za 5 tisic) mam sa pripojit seriovym kablom na mieste a nahodit najnovsi frmware ktory to nejak eliminuje.

- posielam technika, nahadzuje novy firmware, stvrta jednotka sa updatuje uspesne, po restarte uz nenabehne radiova strana sa nespoji, sietovy kabel odpojeny. Alcomacky technik odporuca spoj demontovat a poslat do Prahy

- fungujuci spoj potrebujem prepnut naspat na povodnu kapacitu z 10Mbit. Zapnem dohlad, zmenim transmission rate na vzdialenej strane, spoj sa rozpadne. To preto lebo jedna strana uz vysiela s inou prenosovou kapacitou. Prepnem teda aj na lokalnej strane, spoj sa vsak nespoji. Na vzdialenej strane som zmenu neulozil, ulozit ju vsak nestihnem lebo spoj sa hned rozpoji. Musime na to byt teda dvaja, kazdy na jednej strane spoja.

- sme teda kazdy na jednej strane, idem sa prihlasit, nemozem lebo uz je niekto prihlaseny - technik na druhej strane. Spoj nepodporuje viac nez jedno prihlasenie sucastne. Najprv jedna strana odhlasit, potom druha strana prihlasit

aby som len nehanil, pan preradovic robi co moze, dvyha telefon vzdy ked volam a kazdy chvilu okamzite posiela nahradne diely

Na Alcomu uz nesahnem ani s palicou, ani keby mi ju zadarmo davali tak ju nechcem. Mam jeden SAF spoj tri roky a neviem o nom, fakt

Dajte mi prosim vediet ci ta Alcoma je fakt take smetie, alebo robim nieco zle, dostal som zoci alebo co. Dik
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
3Dcko
Post subject: RE: Patalie s Alcomou  PostPosted: 12.08.2013 - 00:20 #104108
Basic


Joined: Mar 17, 2012
Posts: 13

No tak ako alcoma tak aj saff aj všeli bárs čo má svoje muchy,ale to čo popisuješ je vázne brutus my ich máme zopár staršie aj novšie modely ,ale zatial si môžem zaklopať nič okrem jedného odídeného modemu (chvala bohu ešte v záruke:) sa nám nestalo. Takže z mojej strany zatial spokojnosť aj s pánom preradovičom a dúfam že to tak aj zostane...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
xtome2
Post subject: RE: Patalie s Alcomou  PostPosted: 12.08.2013 - 00:27 #104109
Basic


Joined: Aug 14, 2011
Posts: 209

zaskrtol si "set link" pri zmene transmission rate? toto by malo zabezpecit zmenu nastavenia na oboch stranach sucasne... A odporuca sa vypnut acm pred zmenou nastaveni a ulozit nastavenia...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
3Dcko
Post subject: RE: Patalie s Alcomou  PostPosted: 12.08.2013 - 00:39 #104110
Basic


Joined: Mar 17, 2012
Posts: 13

No ale ten radom na 60tkach anténach je veru riadny šmejd to je pravda vyzerá po cca 3 rokoch otrasne
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
test_report
Post subject: RE: Patalie s Alcomou  PostPosted: 12.08.2013 - 06:41 #104111
Basic


Joined: Feb 12, 2013
Posts: 75

No ja mozem reagovat na to napajanie. Ze to pri 50,2 VDC zhorelo, to je problem na strane alcomy. Pri 90% typov baterii s udrziavanim 2,27V/clanok je napatie s teplotnou kompenzaciou pri 20°C =~ 54,5 VDC. Takze malo by to normalne fungovat pri 50,2 VDC. U safu stareho (2x E1) som vo vnutri nasiel na zdrojovej casti bezny dc/dc modul so rozsahom na vstupe 36-72 VDC.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)