Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 19:05


Mikrotik FUP

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 5 < 12345 >
Author Message
pixall
Post subject: RE: Mikrotik FUP  PostPosted: 28.04.2013 - 20:37 #103701
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Chalan wrote: ›ako mate nastavene fupy pri bytovych pripojkach? povedzme FUP pri 10eur programe, pri 15eur a pri najsilnejsom za 20eur? mam tu zopar extremistov a zacnem to asi riesit nejakym FUPom, 400GB mesacne nieje zdrave, diki...


ak je to v BA, 400 GB by ma pri tamojsich nakladoch vobec nevzrusovalo
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Mikrotik FUP  PostPosted: 29.04.2013 - 08:59 #103702
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
nejde o naklady na vstupe ale o to ze su na 5ghz... okrem toho robia 10x vacsi trafic ako ti co si platia garant a platia 10x tolko... a robia to na drbnutych torrentoch...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Jardo
Post subject: RE: Mikrotik FUP  PostPosted: 29.04.2013 - 13:26 #103708
Basic


Joined: Okt 21, 2007
Posts: 305

tak obmedz torenty, pripadne fakt to fup, torenty robia aj mne chaos, najradcej mam ked clovek stiahne 2000MB a odosle 25GB
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: Mikrotik FUP  PostPosted: 29.04.2013 - 23:52 #103717
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

400 GB mesacne ako pise jofo je pohoda mal som magora co stiahol 1 TB ano dobre citate a to len 10-12 Mb linkou zhruba za mesiac a cosi. Na chvilu sa ukludnil na 300 GB mesacne a ked mi to zhruba dalo suma sumarum 2 TB zrazu uz teraz taha tak 4 GB denne co je rapidny rozdiel takze typek si len potreboval zaplnit disk.... Niekedy niektory ludia su chory a potrebuju mat vsetko stiahnute aj ked to v zivote nepozru alebo uz neviem co stahuju..Very HappyVery Happy ja som tolko nestiahol ani za rok Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: Mikrotik FUP  PostPosted: 04.05.2013 - 01:01 #103771
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

pedro4444 wrote: ›400 GB mesacne ako pise jofo je pohoda mal som magora co stiahol 1 TB ano dobre citate a to len 10-12 Mb linkou zhruba za mesiac a cosi. Na chvilu sa ukludnil na 300 GB mesacne a ked mi to zhruba dalo suma sumarum 2 TB zrazu uz teraz taha tak 4 GB denne co je rapidny rozdiel takze typek si len potreboval zaplnit disk.... Niekedy niektory ludia su chory a potrebuju mat vsetko stiahnute aj ked to v zivote nepozru alebo uz neviem co stahuju..Very HappyVery Happy ja som tolko nestiahol ani za rok Very Happy


podla mna 200GB mesacne musi stacit 99,5% userov a ten zvysok sa bud uskromni alebo pojde inam, vsak to sa neoplati dotovat Surprised Co ja mam z toho, ze niekto stiahne 1TB - ved to je 3Mbit/s nonstop cely mesiac to by som musel mat mega za 3e, co vacsina z nas imho nema.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
boypp1991
Post subject: RE: Mikrotik FUP  PostPosted: 23.07.2013 - 21:23 #103858
Basic


Joined: Júl 23, 2013
Posts: 3

FUP je uplna blbost ale ked uz musi byt tak nejaky normalny ako ma telekom.
On ma napr. 240GB mesacne cize niesom obmadzovany ryhlostou az kym to neprekrocim.
Ovela lepsie jak mam teraz od svojho providera, ze ked prekrocim 3GB v ten den uz som obmadzeny co je v realy este menej kedze to obmadzenie trva 24hod cize je to riadne svinstvo.
Preto vravim, ze ked FUP tak aspon take ako ma napr. telekom, ze ked v ten den potrebujem vacsie mnozstvo dat tak ich mam bez problemov z ne, ze mam iba urcite mnozstvo do dna s trvanim 24hod Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Mikrotik FUP  PostPosted: 23.07.2013 - 22:44 #103861
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

hej, ale ked prenesies tych 240GB tak mas do konca mesiaca 256kbit/s tusim.. co je podla mna este vacsie svinstvo Smile
zdatny uzivatel alebo naopak bfu so zavirenym kompom vie toto mnozstvo preniest za par dni
ja nemam ziadne dynamicke FUP.. FUP resp obmedzenie sa robi len v krajnych pripadoch kvoli zachovaniu funkcnosti siete
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
boypp1991
Post subject: RE: Mikrotik FUP  PostPosted: 24.07.2013 - 05:08 #103863
Basic


Joined: Júl 23, 2013
Posts: 3

Ale pre normalneho uzivatela je to lepsie co to mnozstvo do mesiaca neprekrocia a ked chcu za jeden den toho viac stiahnut tak ich to neobmedzi.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: Mikrotik FUP  PostPosted: 24.07.2013 - 07:56 #103864
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

boypp1991 wrote: ›Ale pre normalneho uzivatela je to lepsie co to mnozstvo do mesiaca neprekrocia a ked chcu za jeden den toho viac stiahnut tak ich to neobmedzi.


Ako tak citam tvoje prispevky tak vidim ze si uplne normalny uzivatel zalohujuci internet.

Keby si premyslal nad tym ako bezne pouzivas internet s tym ze vypustis stiahnutie neviem kolkych filmov za den tak zistis ze spomenute 3GB takmer nikdy neprekrocis.

Sem tam za rok sa stane ze mam aj par dni volna a tak som si pozeral prave kolko som preniesol a to bola prevacka uplne normalna, hudba z youtube, facebook, a niekolko stranok (spravy, nejake hladanie blbosti a tak) no a vysledok prekvapujuci, za den asi 1,7GB.
Bezny clovek statisicky tiez prenesie okolo 30-60GB mesacne takze 3GB na den je absolutne bez problemu.

Zober si scenar (uplne bezny):
- cloviecik vo veku cca 40 rokov, takmer negramotny v pouzivani PC
- v pocitaci tak zo 10 ks bordelu
Nuz cloviecik zapne PC, automaticky zacne stahovat/odosielat data bordel, ale net ide ako tak normalne. Popozera niekolko stranok, pozrie par videii a PC vypne, prenesenych predpokladam ze 2G, stale pod hranicou 3G cize FUP sa neuplatnilo.

A aby sa tu do mna nezacali niektori navazat, u nas sa fup neuplatnuje, max co urobime tak agregujeme notorickych stahovacov do jednej skupiny.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: mesacne FUP  PostPosted: 24.07.2013 - 09:26 #103865
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

euro wrote: ›
boypp1991 wrote: ›Ale pre normalneho uzivatela je to lepsie co to mnozstvo do mesiaca neprekrocia a ked chcu za jeden den toho viac stiahnut tak ich to neobmedzi.


Ako tak citam tvoje prispevky tak vidim ze si uplne normalny uzivatel zalohujuci internet.

Keby si premyslal nad tym ako bezne pouzivas internet s tym ze vypustis stiahnutie neviem kolkych filmov za den tak zistis ze spomenute 3GB takmer nikdy neprekrocis.

Sem tam za rok sa stane ze mam aj par dni volna a tak som si pozeral prave kolko som preniesol a to bola prevacka uplne normalna, hudba z youtube, facebook, a niekolko stranok (spravy, nejake hladanie blbosti a tak) no a vysledok prekvapujuci, za den asi 1,7GB.
Bezny clovek statisicky tiez prenesie okolo 30-60GB mesacne takze 3GB na den je absolutne bez problemu.

Zober si scenar (uplne bezny):
- cloviecik vo veku cca 40 rokov, takmer negramotny v pouzivani PC
- v pocitaci tak zo 10 ks bordelu
Nuz cloviecik zapne PC, automaticky zacne stahovat/odosielat data bordel, ale net ide ako tak normalne. Popozera niekolko stranok, pozrie par videii a PC vypne, prenesenych predpokladam ze 2G, stale pod hranicou 3G cize FUP sa neuplatnilo.

A aby sa tu do mna nezacali niektori navazat, u nas sa fup neuplatnuje, max co urobime tak agregujeme notorickych stahovacov do jednej skupiny.


Ja sa priklanam k nazoru tohto bezneho uzivatela vyssie. Denne FUP je fakt somarina. Preco? Stiahnem si film v HD, (kedze mam plazmu nebudem pozerat SD) a toto zoberie 5-10GB, takze pri dennom FUP 3GB mam problem. Ale ak mam mesacne FUP povedze 200GB tak tych par filmov (rozumej 0-10 mesacne) v pohode zmestim do FUP + nejake youtube a ine.

To ako mesacne FUP dat je na debatu a zavisi aj od ceny a konkurencie, ale z mna mozem povedat, ze 200GB s prehladom vystaci 99,5% uzivatelov. Ide len a len o to, orezat extremy typu >400GB, ktore su pre mna cista strata. Ak si nepriplati tak dovidopo.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
boypp1991
Post subject: mesacne FUP  PostPosted: 24.07.2013 - 15:46 #103874
Basic


Joined: Júl 23, 2013
Posts: 3

neos wrote: ›
euro wrote: ›
boypp1991 wrote: ›Ale pre normalneho uzivatela je to lepsie co to mnozstvo do mesiaca neprekrocia a ked chcu za jeden den toho viac stiahnut tak ich to neobmedzi.


Ako tak citam tvoje prispevky tak vidim ze si uplne normalny uzivatel zalohujuci internet.

Keby si premyslal nad tym ako bezne pouzivas internet s tym ze vypustis stiahnutie neviem kolkych filmov za den tak zistis ze spomenute 3GB takmer nikdy neprekrocis.

Sem tam za rok sa stane ze mam aj par dni volna a tak som si pozeral prave kolko som preniesol a to bola prevacka uplne normalna, hudba z youtube, facebook, a niekolko stranok (spravy, nejake hladanie blbosti a tak) no a vysledok prekvapujuci, za den asi 1,7GB.
Bezny clovek statisicky tiez prenesie okolo 30-60GB mesacne takze 3GB na den je absolutne bez problemu.

Zober si scenar (uplne bezny):
- cloviecik vo veku cca 40 rokov, takmer negramotny v pouzivani PC
- v pocitaci tak zo 10 ks bordelu
Nuz cloviecik zapne PC, automaticky zacne stahovat/odosielat data bordel, ale net ide ako tak normalne. Popozera niekolko stranok, pozrie par videii a PC vypne, prenesenych predpokladam ze 2G, stale pod hranicou 3G cize FUP sa neuplatnilo.

A aby sa tu do mna nezacali niektori navazat, u nas sa fup neuplatnuje, max co urobime tak agregujeme notorickych stahovacov do jednej skupiny.


Ja sa priklanam k nazoru tohto bezneho uzivatela vyssie. Denne FUP je fakt somarina. Preco? Stiahnem si film v HD, (kedze mam plazmu nebudem pozerat SD) a toto zoberie 5-10GB, takze pri dennom FUP 3GB mam problem. Ale ak mam mesacne FUP povedze 200GB tak tych par filmov (rozumej 0-10 mesacne) v pohode zmestim do FUP + nejake youtube a ine.

To ako mesacne FUP dat je na debatu a zavisi aj od ceny a konkurencie, ale z mna mozem povedat, ze 200GB s prehladom vystaci 99,5% uzivatelov. Ide len a len o to, orezat extremy typu >400GB, ktore su pre mna cista strata. Ak si nepriplati tak dovidopo.


Presne tak je to dost len ide o to aby si ich mal k disspozicii naraz.
A inac k prispevku vissie 30-60GB moze stacit ale ak mas jeden pc ak mas viac pc v domacnosti uz stacit nemusi...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Mikrotik FUP  PostPosted: 24.07.2013 - 15:56 #103876
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

tiez nie je pravidlo... mam zakaznika, ktory ma doma asi 6 pocitacov a mesacne robi trafik okolo 32GB Smile
a na druhu stranu zasa zakaznik s 1 PC spravi mesacne 130GB
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Mikrotik FUP  PostPosted: 24.07.2013 - 17:16 #103878
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
130 GB mesačne ? Very Happy u nás niektorý dvaja extrémisti atakujú hranicu 1 TB mesačne . Ešte že tých pár exotov je na toľko inteligentných že vytažujú linku na max v noci . Ale ako tý čo dokážu zabiť sektor s 50 Mbit 3-4 h v kuse cez den si nič iné ako členstvo v agregačnej skupine nezaslúžia .
Inak viete mi niekto povedať kde to všetko skladujú ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Mikrotik FUP  PostPosted: 24.07.2013 - 17:38 #103879
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

na jedno BR medium sa da vopchat az 50GB dat.. na 1TB potrebujes len 20 medii Smile
ak ide o extremistov, nie je vylucene, ze disponuju BR napalovackami Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: Mikrotik FUP  PostPosted: 26.07.2013 - 07:43 #103897
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

Tych 30-60GB co som pisal vychadza s priemernej statistiky, samozrejme najdu sa lucia co za mesiac stiahnu hlboko pod 1GB a ludia atakujuci hranicu 300G.
Nuz co by s tym robili, stiahnu 1 hru -> 12G, denne 1-2 filmy v HD a uz sme tam kde sme nechceli, popripade uplny exoti stahuju BR kazdy den a ked zistia ze je to blbost tak dalsi... prechdzadzaju ide do vecnosti
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 5 < 12345 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)