Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 16:59


Contact ID protokol / IP CID / Alarm Jablotron

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
kovi44
Post subject: Contact ID protokol / IP CID / Alarm Jablotron  PostPosted: 07.09.2012 - 09:48 #100289
Basic


Joined: Sep 07, 2012
Posts: 2

kupil som si alarm Jablotron + Ja-80V kartu (LAN+Tel). Na moje velke prekvapenie neexistuje sluzba cez ktoru by som vedel monitorovat svoj alarm. Alarm dokaze cez Internet komunikovat, len na zaklade protokolu CID IP. Hladam akukolvek implementaciu daneho protokol-u na Linux-e. Aktualne je sice alarm pripojeny do internet-u ale nedokaze nic, ani len poslat email v pripade alarm-u.

Ciel: linuxovy server s ktorym by moj alarm komunikoval a v pripade poplachu nasledne vyvolal nejaku cinnost ako napr. posle mi sms, email alebo nieco podobne.

IP CID by mala byt implementacia Ademco Contact ID protokolu po IP.

Tento protokol je pri PCO standardom a je implementovany v skoro vsetkych alarmoch, poziarnych cidlach a inych zariadeniach urcenych k ochrane objektov, aut, ....

Moj problem je v tom, ze u mna nie je moznost pripojenia k PCO z jedniducheho dovodu - ziadna firma v mojej lokalite to neposkytuje. PCO maju miestny policajti ale nemozu ma pripojit lebo je to dedina vedla daneho mesta a oni nemozu zasahovat mimo mesto (takto ma telefonicky informovali). Na to som si povedal,ze ok ved mne uplne postaci nejaka internetova sluzba , ktora podporuje dany monitoring a v pripade poplachu posle email alebo sms, pripadne si po prihlaseni mozem pozriet stav - zapnuta/vypnuta ochrana.

Bohuzial som ziadnu podobnu sluzbu nenasiel . Opat som si povedal OK ved nevadi nastudujem si dany protokol ( ved to nemoze byt problem ked to maju implementovane aj iny vyrobcovia ci uz PCO alebo alarmov, ci cidiel). A nasledne si najdem alebo napisem nejakeho daemon-a , ktory pobezi na mojom linux stroji a budem emulovat ako keby som bol PCO. Ked pride sprava o poplachu, alebo sa prerusi komunikacia tak vykona nejaku cinnost - napr. cez sms gateway posle sms alebo email.

Zial ziadne funkcne riesenie a ani popis fungovania daneho protokolu cez IP som nenasiel.

Moje zistenia:
Dany modul vie komunikovat so sluzbou gsmlink.cz, ta sluzba vsak umoznuje iba zakladne nastavenia alarmu, zistovat aktuslny stav, vypnut alebo zapnut alarm, alebo pozriet historiu. Ziadna moznost poslat email alebo sms v pripade poplachu. Z daneho vypliva,ze dany modul alarmu vie komunikovat, ale ako nikto netusi.

V module sa daku nastavit az dve PCO a tiez server, ktory maju kontaktovat.


Vie mi prosim niekto poradit? Za kadzu radu vopred dakujem
Krasny den
Lukas
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: Contact ID protokol / IP CID / Alarm Jablotron  PostPosted: 07.09.2012 - 10:21 #100290
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

No problem je v tom ze si si kupil modul (LAN+Tel) keby si kupil GSM komunikátor tak ten ti bude posielat sms o akomkolvek stave alarmu popr. ta prezvoni. Komplikovat to teraz este dalsim pocitacom je riadna hovadina. Mame to takto skoro na vsetkych sajtoch na vacsich mame oasis a na mensich david-a. Takto mam informacie o vsetkom co sa tam deje. Kedy kto vosiel do vodojemu, ci ho nahodou nevytapa, ci nevypadla elektrina atd...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
kovi44
Post subject: RE: Contact ID protokol / IP CID / Alarm Jablotron  PostPosted: 07.09.2012 - 11:09 #100293
Basic


Joined: Sep 07, 2012
Posts: 2

Objekt je chraneny dvoma navzajom prepojenymi ustrednami Oasis (jedna ma GSM modul a druha tento (LAN+Tel)). V pripade, ze niekto pouyije rusicku (dealextreme.com za par supov) mi je GSM modul na nic. Emulacia pripojenia k PCO tak ako ju chcem ako backup GSM modulu, mi ponuka viac funkcionalit a zabezpecenia. Z daneho dovodu hladam riesenie.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: Contact ID protokol / IP CID / Alarm Jablotron  PostPosted: 07.09.2012 - 18:30 #100304
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

kovi44 wrote: ›Objekt je chraneny dvoma navzajom prepojenymi ustrednami Oasis (jedna ma GSM modul a druha tento (LAN+Tel)). V pripade, ze niekto pouyije rusicku (dealextreme.com za par supov) mi je GSM modul na nic. Emulacia pripojenia k PCO tak ako ju chcem ako backup GSM modulu, mi ponuka viac funkcionalit a zabezpecenia. Z daneho dovodu hladam riesenie.


No v prirade takejto paranoie pouzi vystup pgx, pgy a mozes s nim spinat nieco pingatelne alebo priamo pocitac co ti posle mail alebo sms. Nebudes sice vediet ktore cidlo vyvolalo poplach ale budes vediet ze sa tam nieco deje. Ale co ked to niekto odpali vysokym napetim alebo to vytopi voda alebo buchne atomka ?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)