Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 16.06.2024 - 01:39


SHAPING podla MGXa a Davida Cermaka

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
Mich(at)l
Post subject: SHAPING podla MGXa a Davida Cermaka  PostPosted: 18.05.2005 - 20:15 #19617
Basic


Joined: Júl 24, 2004
Posts: 240

pre shaping som pouzit tento script....
http://www.skfree.net/modules.php?op=mo ... mp;thold=0

funguje velmy dobre...nooo ale az privelmy...
Chcel by som sa spytat ci by bolo mozne upravit ten script tak aby som mohol stahovat cez sambu a mail zo servera(ten server je zaroven router) bez shapingu---ale aby na ostatnych sluzbach bezal nadalej... da sa to???---alebo to mam radsej riesit HW-- ze router bude jedna masina a druha masina na vsetko ostatne???
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: SHAPING podla MGXa a Davida Cermaka  PostPosted: 18.05.2005 - 20:22 #19618
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
Mich(at)l: dat sa to da (aj ked neviem ci aj s tymto scriptom), v kazdom pripade musis vediet rozlisit lokalne generovane packety od tych co prichadzaju remotne, akonahle to zvladnes (a vysvetlis tomu cez co robis shaping) tak si za vodou...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Mich(at)l
Post subject: RE: SHAPING podla MGXa a Davida Cermaka  PostPosted: 18.05.2005 - 20:38 #19619
Basic


Joined: Júl 24, 2004
Posts: 240

Jaaaaj no ale to je horsie--- lebo moja parketa je tak max upravit si uz existujuci script... Sad(((
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Mich(at)l
Post subject: RE: SHAPING podla MGXa a Davida Cermaka  PostPosted: 22.05.2005 - 14:05 #19715
Basic


Joined: Júl 24, 2004
Posts: 240

Neviete mi niekto poradit???--- co ine na miesto toho???
lebo predsa len je dost blbe mas konferenciu cez teamspeaker(lokalne)--a ide to ako cez internet...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
alwarez
Post subject: RE: SHAPING podla MGXa a Davida Cermaka  PostPosted: 22.05.2005 - 15:38 #19724
Basic


Joined: Máj 22, 2005
Posts: 477
Location: Michalovce
tc class add dev $dev parent 1:1 classid 1:9 htb rate 10mbit ceil 100mbit burst 32k
tc qdisc add dev $dev parent 1:9 handle 9: sfq perturb 10
tc filter add dev $dev parent 1:0 protocol ip prio 1 u32 match ip src <ip_rutra> sport <port_samby> 0xffff flowid 1:9


musis to pridat pred shaping ip adries, takisto tam mozes pridavat ine porty (napr FTP, ssh...) ja mam takto porieseny Counter-Strike a konecne ma nikto neotravuje ze to laguje !!!!! Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Mich(at)l
Post subject: RE: SHAPING podla MGXa a Davida Cermaka  PostPosted: 22.05.2005 - 15:51 #19727
Basic


Joined: Júl 24, 2004
Posts: 240

ooo oki... konecne niekto...
idem to hned skusit... Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Mich(at)l
Post subject: RE: SHAPING podla MGXa a Davida Cermaka  PostPosted: 22.05.2005 - 16:03 #19731
Basic


Joined: Júl 24, 2004
Posts: 240

v podstate ked tak na to pozeram tak ssh je uz ja v povodnom scripte (vypnuty)
hmm ale tak ma napada ze co ak chcem napr. vnutry siete na porte 110 mat shaping vypnuty ale do internetu aby isiel...???
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Mich(at)l
Post subject: RE: SHAPING podla MGXa a Davida Cermaka  PostPosted: 22.05.2005 - 17:16 #19739
Basic


Joined: Júl 24, 2004
Posts: 240

log:
What is "sport" ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)