Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 15.06.2024 - 22:56


ZorbIPTraffic (alebo)...

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
Mich(at)l
Post subject: ZorbIPTraffic (alebo)...  PostPosted: 26.04.2005 - 20:59 #19152
Basic


Joined: Júl 24, 2004
Posts: 240

neviete niekto kde by som zohnal nieco podla coho to mam rozbehat??
resp. potrebujem nieco podobne--tj. co mi bude robit IPtraffic ale zaroven to je prepojene s MySQL.

najskor som si urobil len meranie cez iptables---ale nevedel som ako to mam prepojit s MySQL- aby sa mi data po reboote nestratili...---ale som to nezvladol---tak hladam ine riesenie...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: ZorbIPTraffic (alebo)...  PostPosted: 26.04.2005 - 23:17 #19153
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Skus toto: http://robert.cheramy.net/ipfm/
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Mich(at)l
Post subject: RE: ZorbIPTraffic (alebo)...  PostPosted: 26.04.2005 - 23:44 #19154
Basic


Joined: Júl 24, 2004
Posts: 240

hmmm "cumel" som na tu dokumentaciu a ako si mi tam nikde nevyskocilo ze ako to mam prepojit s databazou...

inak este stale sa trapim s ZorbIPTraffic--- a kde je problem??? ze sa nechce(nemoze) prihlasit do MySQL---to je jediny probleeem:((( ---a tento problem mam pri kazdom traffic counter...

to gyro: aj tak diky...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: ZorbIPTraffic (alebo)...  PostPosted: 27.04.2005 - 00:08 #19155
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
hmm a v com mas problem spravit si vlastne ? Very Happy ja s mojou krajsou polovicou sme take zbuchali za jeden vecer (ja som porobil shellovsku cast a rafa mysql a php).
pripadne to mozem u teba rozchodit, ale to budes musiet byt velmi dobry a hlavne slubit ze to nebudes sirit dalej Very Happy
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Mich(at)l
Post subject: RE: ZorbIPTraffic (alebo)...  PostPosted: 27.04.2005 - 00:13 #19156
Basic


Joined: Júl 24, 2004
Posts: 240

hmmm:)
to je take tajne?? --aj ked ste to stihli za jeden vecer Laughing ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: ZorbIPTraffic (alebo)...  PostPosted: 27.04.2005 - 00:16 #19157
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
nie je to tajne, len v tom je kus prace... algoritmus ktorym to pracuje ti tu kludne napisem (a nebude to ani po prvykrat), ale naprogramovanie a odladenie niektorych bugov stalo predsalen neaku tu namahu takze uplne volne to nedam (este by to potom bezpracne mohli pouzivat moji konkurenti Very Happy )

PS: za jeden vecer sa da stihnut vselico Very Happy
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Mich(at)l
Post subject: RE: ZorbIPTraffic (alebo)...  PostPosted: 27.04.2005 - 00:24 #19158
Basic


Joined: Júl 24, 2004
Posts: 240

v podstate ja mam "len" problem vzdy s tym prepojenim(vytiahnutim dat z iptables)--a vhodenim ich do MySQL

---tak to chapem

PS:ked si dobri a vydrzis tak a da... Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: ZorbIPTraffic (alebo)...  PostPosted: 27.04.2005 - 00:29 #19159
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
vytahovanie dat z iptables mi robi presne ten isty script ktory mi plni aj udaje pre mrtg-cko z iptables
pracu s mysql, query nan a pod. su u mna zabezpecene cez php script ktory je volany zo shellu (ak mas spravenu normalnu instalaciu php, tak okrem toho ze mas asi neaky apachovy modul by si mal mat aj binarku php pomocou ktorej mozes spustat taketo scripty)
hadam ti toto da tu spravnu inspiraciu ako na to Very Happy
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Mich(at)l
Post subject: RE: ZorbIPTraffic (alebo)...  PostPosted: 27.04.2005 - 00:37 #19160
Basic


Joined: Júl 24, 2004
Posts: 240

tak to dufam aj ja:))) (pre moje dobro a zdravie) Laughing
--lebo to mas skoro presne opacne ako som to ja myslel...
ale teraz to uz urcite nejdem riesit--- ledva vnimam co pisem... Laughing

a ozaj diky za inspiraciu...

offtopic: to mas slabo v pohode ze tvoja "polovicka" ti pri tom pomaha--- moja by ma "kopla do zadku" Laughing
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
tn
Post subject: Re: ZorbIPTraffic (alebo)...  PostPosted: 27.04.2005 - 09:27 #19162
Basic


Joined: Mar 16, 2005
Posts: 19

Mich(at)l wrote: ›
- aby sa mi data po reboote nestratili...---ale som to nezvladol---tak hladam ine riesenie...


ak ide len o to aby sa data po reboote nestratili, tak si objem dat mozes merat z iptables ale nie z table filter, ale z table mangle. obsah tejto tabulky aj z objemom prenesenych dat si kazdych 5 minut ulozis z cronu :

/sbin/iptables-save -c -t mangle > obsahTableMangle

dozlezite je to -c teda aj z objemom dat ...

po reboote aby sa spatky nahral obsah table mangle, do /etc/rc.d/rc.local das:

cat obsahTableMangle | /sbin/iptables-restore -c

potom mozes po pridani pravidiel do iptables - table filter - restartovat firewall, lebo objem dat mas v table mangle a nie v table filter.
(pre kazdu IP musis mat zaznam v table filter kde ju povolis cez FORWARD a v table mangle kde si merias objem dat)

a do table mangle zadavas napr pre jednu IP:
iptables -t mangle -A PREROUTING -s 192.168.1.1
iptables -t mangle -A POSTROUTING -d 192.168.1.1

vzdy 1. v mesiaci o 00.00 si znulujes pocitadla:
/sbin/iptables -t mangle -Z

riesenie s db ma samozrejme ine vyhody ....
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Re: ZorbIPTraffic (alebo)...  PostPosted: 27.04.2005 - 19:18 #19165
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

no co mich(at)l, uz si to rozbehal?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Mich(at)l
Post subject: RE: Re: ZorbIPTraffic (alebo)...  PostPosted: 27.04.2005 - 23:35 #19166
Basic


Joined: Júl 24, 2004
Posts: 240

to tn: najskor sa pokusim este toto dorobit...a az keby to neslo pouzijem tvoje riesenie...lebo pre mna je prave to dolezite ze to bude v databaze...

tie pracne veci som uz odstranil ale v ceste mi stoji este tato hlaska, neviete co to ma byt?
DBD::mysql::st execute failed: Unknown column 'bytes' in 'where clause' at ./zorbcount.pl line 108.

toto su 4 riadny z daneho suboru:
107 my $sth = $dbh->prepare ($sql);
108 if (!$sth->execute| {die "Error:".$dbh->errstr."/n"; }
109 $sth->finish;
110 $mth->finish;
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Mich(at)l
Post subject: RE: Re: ZorbIPTraffic (alebo)...  PostPosted: 28.04.2005 - 18:14 #19173
Basic


Joined: Júl 24, 2004
Posts: 240

to tn: celkom som nepochopil ako to s tym table mangle---este nikdy som sa s nim nestretol(nebolo treba) Smile
kde ho najdem... resp. nemohol by si ho poslat cely??---celkom nechapem
dakujem...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
tn
Post subject: Re: RE: Re: ZorbIPTraffic (alebo)...  PostPosted: 29.04.2005 - 15:01 #19191
Basic


Joined: Mar 16, 2005
Posts: 19

Mich(at)l wrote: ›to tn: celkom som nepochopil ako to s tym table mangle---este nikdy som sa s nim nestretol(nebolo treba) Smile
kde ho najdem... resp. nemohol by si ho poslat cely??---celkom nechapem
dakujem...


no iptables pracuje s 3 roznymi tabulkami. ked zadas iba napr:
iptables -A INPUT -s 192.168.1.1 -j DROP - pouzije sa tabulka filter, teda ty si nedefinoval ziadnu tak sa pouzije filter. v tejto sa obvykle nastavuju pravidla firewalove ako ACCEPT, DROP atd.

potom je tabulka nat pre zadavanie NAT, napr:
iptables -t nat -A POSTROUTING -o eth2 -s 192.168.1.1 -j SNAT --to-source 158.54.12.154
(teda IP 192.168.1.1 sa bude cez eth2 prekladat na IP 158......,
teda v pakete sa prepise source IP na 158 .... a system si to poznamena, a ak sa vrati odpoved tak sa prepise spatky IP na 192.168 .... aposle na tuto IP)

a table mangle pre narp. markovanie paketov:
iptables -t mangle -A PREROUTING -s 192.168.1.1 -j MARK --set-mark 1
(ak pride paket z 192.168.1.1 tak sa omarkuje (oznaci) 1, to sa pouziva napr. pre shaping uploadu pri cbq, htb)

vypis obsahu tabulky:
iptables -nvxL
iptables -t mangle -nvxL
iptables -t nat -nvxL

kazda tabulka obsahuje urcite retazce
to su tie co vidis pri vypise obsahu table ...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Mich(at)l
Post subject: RE: Re: RE: Re: ZorbIPTraffic (alebo)...  PostPosted: 29.04.2005 - 16:26 #19192
Basic


Joined: Júl 24, 2004
Posts: 240

aha tak uz mi je to jasne... s 1. a 2.(tabukou) som mal uz tu cest... v podstate trochu aj s mangle--- len som nevedel ze sa to tak vola...
moje povodne riesenie upadlo--lebo nikto mi nevie povedat ze co znamena ta hlaska...takze idem na toto...---ale chcem sa opytat bolo by velmi zlozite dostat to z toho logu do db

hmmm ale je tu este jeden problem ---ze ja chcem po tomto trafficu--- rozbehat aj HTBcko...??--- nebudu sa tie pravidla ovplivnovat???
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)