Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 16.06.2024 - 01:59


Antenny

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
Dikobraz
Post subject: Antenny  PostPosted: 09.11.2004 - 16:48 #12750
Guru


Joined: Okt 30, 2003
Posts: 1130
Location: Velke Kapusany
Mam napr. 24dB smerovu antenu. Co sa stane ak skratim žiaric napr. z 46cm na 30cm. Co sa deje stymi vlnami? Jedna vec je ze sa zmensi reflektor a teoreticky by mala mat nizsi zisk. Zaujimalo by ma, ci vie niekto ktomu nieco dodat. Ako je to s uhlom vyzarovania, s PSV a podobne.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: Antenny  PostPosted: 09.11.2004 - 19:52 #12753
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

Kazda antena ci je kruhova alebo obdlznikova je vlastne vyrezom z gule a ziaric ma byt umiestneny v jej strede co je vlastne ohnisko. Samozrejme ze zopar cm nevadi na 2.4Ghz ale 16cm je dost vela aj na toto pasmo. Zisk pojde riadne dolu a uhol vyzarovania sa zvacsi... Da sa to prirovnat napr. k ziarovke ktora sa nachadza v ohnisku sosovky alebo o kusok dalej. Ta co bude mimo ohniska bude svietit viacej dookola ale ta v ohnisku dosiahne najvacsiu intenzitu tam kde to potrebujes(na protilahlej antene).
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Dikobraz
Post subject: RE: Antenny  PostPosted: 10.11.2004 - 09:32 #12773
Guru


Joined: Okt 30, 2003
Posts: 1130
Location: Velke Kapusany
Presne na toto som myslel. Mam jedneho co chce silou mocou 24-ku antenu a je dost blizko k AP. U nas nie je velke rusenie. Ma XI626 kartu. Najprv skusim znizit vykon na karte ale som pripravenu aj na tu alternati, ze skratim ziaric.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: Antenny  PostPosted: 10.11.2004 - 22:12 #12790
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

Vykon na karte asi vo WIN nepojde zmenit ale skratit ziaric asi tiez nebude to prave lebo antena nebude taka smerova a bude viac rusena, skor by som volil ine risenie napr. dlhsi popr. menej kvalitny kabel alebo nejaky utlmov clanok.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)